Антибіотики в зоні бойових дій можна отримати без рецепту попри нові правила – ЦГЗ


13:4510.08.2022

Після того, як з 1 серпня в Україні аптеки відпускають антибіотики за електронним рецептом, у Центрі громадського здоров’я пояснили, як тепер отримати рецепт та ліки, зауваживши, що на тимчасово окупованих територіях та в зоні ведення бойових дій антибіотики можна отримати без рецепту, пише УНН.

“На час перехіодного періоду – до кінця року – антибіотики відпускатимуться як за електронними, так і за паперовими рецептами. На тимчасово окупованих територіях та в зоні ведення бойових дій антибіотики можна отримати без рецепту”, – вказали у ЦГЗ.

Рецепт на антибіотики виписує той лікар, який призначає лікування. Це стосується як лікарів комунальних, так і приватних медзакладів.
Рецепт виписують не на торгову назву антибіотика, а на діючу речовину. Лікар вкаже лікарську форму та дозування. Також лікар надрукує інформаційну довідку до е-рецепта зі способом застосування та тривалістю прийому антибіотика. Ця довідка має бути затверджена підписом та печаткою лікаря.
Якщо пацієнт лікується в стаціонарі, то всі препарати, у тому числі антибіотики, з Національного переліку основних лікарських засобів та згідно з галузевими стандартами він отримує безплатно та без рецепта.
Лише у виняткових випадках лікар може виписати рецепт на антибіотик, якого немає в Нацпереліку. Тоді цей антибіотик потрібно придбати в аптеці. Виписування ж рецепта на антибіотики з Нацпереліку буде порушенням умов договору з НСЗУ.
Рецепт на антибіотики діє впродовж 30 днів. Придбати антибіотик можна у будь-якій аптеці. Для цього достатньо показати фармацевту інформаційну довідку або паперовий рецепт. Працівник аптеки запропонує наявні торгові назви антибіотиків з діючою речовиною, вказану у рецепті. Після погашення рецепта фармацевт поставить на документі позначку “Відпущено” та поверне її пацієнту. Зберігати паперові довідки та рецепти не потрібно.

Читайте: Украинцы с августа начнут получать электронные рецепты на антибиотики© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube