Прогноз погоди на вихідні 30–31 липня: на Заході — дощі та прохолода, на Півдні — спека


12:4629.07.2022

За даними Sinoptik.ua, в останній липневий вікенд багато областей України накриють дощі з грозами. Погода на вихідних у центральних та південних регіонах буде спекотною, а в західних похолодає.

Погода у суботу 30 липня

В Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій та Донецькій областях у суботу очікується +27…+29 °С. На Закарпатті, Кіровоградській, Черкаській, Чернівецькій та Тернопільській областях буде трохи спекотніше — до +29…+31 °С. В Одеській та Миколаївській областях, а також у Криму стовпчики термометрів піднімуться до +31…+32°С.

На решті території країни температура буде типовою для липня — у середньому +26…+28 °С. Мешканцям Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської, Житомирської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей потрібно приготуватися до сильних дощів із грозами. У решті областей без опадів.

Погода в неділю 31 липня

Суботні дощі відчутно зіб’ють температуру в західних областях країни. Там у неділю очікується до +17…+20 °С, на Закарпатті — +22…+23 °С. На решті території України прогнозуються вельми комфортні +26…+27 °С. На кілька градусів тепліше буде у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській та Київській областях. У Кіровоградській, Черкаській, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях, як і раніше, пануватиме липнева спека — до +32 °С. Уночі температура повітря в Україні опуститься до +14…+16 °С, у південних областях — до +20…+22 °С.

У неділю сильні дощі з грозами пройдуть у Житомирській, Рівненській, Волинській, Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях. Дощовою погода також буде на Закарпатті, у Львівській, Вінницькій та Одеській областях.

Погода в понеділок 1 серпня

Перший серпневий тиждень розпочнеться з дощів та гроз у більшості регіонів. Мінлива хмарність без опадів буде лише у Сумській, Київській, Чернігівській, Харківській, Черкаській, Донецькій та Луганській областях. У східних, південних, центральних та північних областях погода на початку тижня буде ясною, середня денна температура становитиме +28…+30 °С. На заході все ще буде прохолодно – +22…+24 °С, у Тернопільській та Івано-Франківській областях — до +20 °С.

Увага, амброзія та полин!

В Україні почали цвісти полин та амброзія. Не рекомендуємо залишати домівку без масок у Дніпропетровській, Одеській та Криворізькій областях, а також у Криму. Крім того, у західних регіонах у повітрі все ще зберігається висока концентрація пилку трав.

Народні прикмети та вірування

Якщо на Маринин день, 30 липня, йшли дощі, наші предки готувалися до зимових хуртовин. Якщо ж погода стояла спекотна та безхмарна, зима обіцяла бути морозною та малосніжною. Також вважалося, що погода 30 липня показує, якою вона буде на початку осені.

В Омелянів день, 31 липня, прохолодна погода обіцяла теплий грудень без морозів. А ще стежили за павуками — якщо вони активно плели павутину, готувалися до затяжної посухи.

Прогноз погоды на выходные 30–31 июля: на Западе — дожди и прохлада, на Юге — жара

По данным Sinoptik.ua, в последний июльский уик-энд многие области Украины накроют дожди с грозами. Погода на выходных в центральных и южных регионах будет жаркой, а в западных похолодает.

Погода в субботу 30 июля

В Ивано-Франковской, Львовской, Хмельницкой и Донецкой областях в субботу ожидается +27…+29 °С. На Закарпатье, в Кировоградской, Черкасской, Черновицкой и Тернопольской областях будет немного жарче — до +29…+31 °С. В Одесской и Николаевской областях, а также в Крыму столбики термометров поднимутся до +31…+32 °С.

На остальной территории страны температура будет типичной для июля — в среднем +26…+28 °С. Жителям Закарпатской, Львовской, Ивано-Франковской, Волынской, Ровенской, Житомирской, Тернопольской, Хмельницкой и Черновицкой областей нужно приготовиться к сильным дождям с грозами. В остальных областях без осадков.

Погода в воскресенье 31 июля

Субботние дожди ощутимо собьют температуру в западных областях страны. Там в воскресенье ожидается до +17…+20 °С, на Закарпатье — +22…+23 °С. На остальной территории Украины прогнозируются весьма комфортные +26…+27 °С. На несколько градусов теплее будет в Днепропетровской, Донецкой, Житомирской и Киевской областях. В Кировоградской, Черкасской, Николаевской, Одесской и Херсонской областях по-прежнему будет царить июльская жара — до +32 °С. Ночью температура воздуха в Украине опустится до +14…+16 °С, в южных областях — до +20…+22 °С.

В воскресенье сильные дожди с грозами пройдут в Житомирской, Ровенской, Волынской, Хмельницкой, Тернопольской и Черновицкой областях. Дождливой погода также будет на Закарпатье, во Львовской, Винницкой и Одесской областях.

Погода в понедельник 1 августа

Первая августовская неделя начнется с дождей и гроз в большинстве регионов. Переменная облачность без осадков будет только в Сумской, Киевской, Черниговской, Харьковской, Черкасской, Донецкой и Луганской областях. В восточных, южных, центральных и северных областях погода в начале недели будет ясной, средняя дневная температура составит +28…+30 °С. На западе все еще будет прохладно — +22…+24 °С, в Тернопольской и Ивано-Франковской областях — до + 20 °С.

Внимание, амброзия и полынь!

В Украине начали цвести полынь и амброзия. Не рекомендуем покидать дом без масок в Днепропетровской, Одесской и Криворожской областях, а также в Крыму. Кроме того, в западных регионах в воздухе все еще сохраняется высокая концентрация пыльцы трав.

Народные приметы и верования

Если на Маринин день, 30 июля, шли дожди, наши предки готовились к зимним метелям. Если же погода стояла жаркая и безоблачная, зима обещала быть морозной и малоснежной. Также считалось, что погода 30 июля показывает, какой она будет в начале осени.

В Емельянов день, 31 июля, прохладная погода сулила теплый декабрь без морозов. А еще следили за пауками — если они активно плели паутину, готовились к затяжной засухе.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Прогноз погоди на вихідні 30–31 липня: на Заході — дощі та прохолода, на Півдні — спека' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube