У Кенії через податки почались масові протести – горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО)


10:2526.06.2024

Кенія охоплена загальнонаціональними протестами проти пропонованого підвищення податків, кульмінацією яких стало “повне закриття” країни у вівторок, що швидко переросло в насильство, оскільки поліція застосувала сльозогінний газ і бойові патрони проти протестувальників. Постраждала навіть зведена сестра 44-го президента США Барака Обами, відома в Кенії активістка Аума Обама.

Про це пише CNN.

Кенія охоплена загальнонаціональними протестами проти запропонованого підвищення податків, кульмінацією яких стало “повне закриття” країни у вівторок, що швидко переросло в насильство, оскільки поліція застосувала сльозогінний газ і бойові патрони проти протестувальників.

Суперечливий фінансовий законопроект викликав широкий протестний рух, який пообіцяв “7 днів гніву”. Минулого тижня уряд скасував деякі підвищення податків, включаючи запропонований 16% податок на додану вартість на хліб, а також податки на автотранспорт, рослинну олію і мобільні грошові перекази. Але цих поступок виявилося недостатньо, щоб придушити протести на тлі зростання вартості життя.

У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 1
У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 9
У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 3
У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 10
У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 5
У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 11
У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 7
У Кенії через податки почались масові протести - горять держустанови, поліція відкрила вогонь, постраждала сестра Обами (ФОТО, ВІДЕО) 12

Знімальна група CNN бачила два тіла, що нерухомо лежали на землі в Найробі під час штурму парламенту країни. Кенійська поліція також побила, а потім заарештувала кількох парамедиків, які надавали допомогу пораненим протестувальникам.

Під час загальнонаціонального звернення після підпалу парламенту президент Руто заявив, що події у вівторок становлять серйозну загрозу “національній безпеці” і що розмова навколо законопроекту була “перехоплена небезпечними людьми”.

Міністерство оборони Кенії заявило, що військові були розгорнуті для підтримки поліцейських служб країни, оскільки правозахисні та громадські організації критикують жорстку реакцію поліції у вівторок.
Повідомляється, що під час протестів у вівторок щонайменше п’ятеро людей були застрелені і близько 31 отримали поранення. З них 13 були вбиті бойовими кулями, четверо – гумовими кулями і троє – гранатометами, йдеться у спільній заяві Amnesty International Кенія, Кенійської медичної асоціації, Юридичного товариства Кенії та Робочої групи з питань реформування поліції Кенії.

Під час драматичних подій, що розгорнулися в столиці країни, були підпалені урядові будівлі та викрадена церемоніальна булава з парламенту в рукопашній сутичці. Кенійські законодавці були евакуйовані з парламенту, коли поліція виступила проти протестувальників, повідомила кенійська філія CNN – NTV Kenya.

Сайт інтернет-моніторингу NetBlocks повідомив про “серйозні перебої” в інтернет-зв’язку у вівторок.

Мерія Найробі, офіс губернатора Найробі, також була підпалена, як показав у прямому ефірі телеканал Citizen TV, що є філіалом CNN.

Вогонь можна було бачити крізь вікно на першому поверсі, з інших вікон також виходив дим. За повідомленням Citizen TV, деякі люди виносили з будівлі меблі, в тому числі стільці.

Також були підпалені автомобілі, припарковані біля Верховного суду Кенії, який знаходиться поруч з мерією.

Раніше у вівторок, Аума Обама, зведена сестра колишнього президента США Барака Обами, постраждала від сльозогінного газу від поліції під час інтерв’ю CNN в прямому ефірі, протестуючи проти законопроекту.

Звинувачення у викраденнях
Сили безпеки також звинувачують у викраденні відомих кенійців, особливо тих, хто має велику кількість підписників у соціальних мережах Amnesty International Кенія заявляє, що розслідує місцезнаходження до 12 осіб, які були “викрадені посеред ночі” напередодні запланованих на вівторок протестів.

До списку потрапили блогери, творці контенту, правозахисники, лікар і співробітник парламенту, повідомив виконавчий директор Amnesty International Кенія Ірвін Хаутон в інтерв’ю CNN.

“Ми в жаху від деяких свідчень, які ми почули за останні 24 години. У нас є близько 12 зниклих безвісти, яких забрали, у багатьох випадках, люди у формі або без неї”, – сказав Хоутон, додавши, що вони не отримали правової допомоги, а їхні сім’ї не знають їхнього місцезнаходження.

“Зараз ми бачимо не просто викрадення, а зникнення”, – сказав він.

Нагадаємо: Байден назвав Кенію головним союзником поза НАТО. Про що це?© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube