Виглядає, як змова з Путіним. США проти незворотнього формулювання перспектив України щодо вступу в НАТО


12:0020.06.2024

Велика Британія та США розійшлися у поглядах на відносини України з НАТО після того, як американські чиновники заявили, що її шлях до членства не можна називати “незворотнім”.

Як повідомляється, Вашингтон стурбований планами надати Володимиру Зеленському нові запевнення щодо членства в НАТО на саміті наступного місяця.

Велика Британія підтримала пропозицію деяких європейських країн-членів описати шлях України до вступу в альянс як “незворотній” у спільній заяві, повідомляє CNN.

Але США вважають, що формулювання слід пом’якшити, описавши процес як “добре освітлений міст” до членства без конкретних часових рамок.

На минулорічному саміті НАТО в Литві члени Альянсу погодилися, що “майбутнє України – в НАТО”, але відмовилися назвати кінцевий термін її вступу до альянсу.

На думку The Telegraph, на цьогорічному саміті, який відбудеться 9 липня у Вашингтоні, не буде жодних запевнень щодо термінів, але будуть обговорюватися нові гарантії безпеки для України з боку членів Альянсу.

Як повідомляється, офіційні особи США занепокоєні тим, що опис шляху до вступу в альянс як “незворотного” може бути неприйнятним для деяких членів, включаючи Угорщину.

Вважається, що Велика Британія стала на бік деяких країн Східної та Центральної Європи, які найбільше підтримують членство України в Альянсі.

Дипломат з центральноєвропейських країн сказав CNN, що вони розчаровані “двозначністю і зволіканням” Америки у питанні членства, оскільки затяжна війна України з Росією триває.

Деякі члени Альянсу підтримують ідею “прискореного” прийняття України до НАТО на цьогорічному засіданні, що дасть Києву більше гарантій того, що з часом він буде захищений положенням про колективну оборону НАТО.

Однак деякі інші члени Альянсу кажуть, що Україна ще має виконати критерії для вступу, реформувавши свій уряд.

Джо Байден, президент США, заявив на початку цього місяця, що виступає проти “натоізації” України в рамках мирної угоди з Росією, вказавши на “корупцію” в Києві.

Ентоні Блінкен, його держсекретар, заявив, що цього року НАТО зробить “конкретні кроки, щоб наблизити Україну”, і створить “міцний і добре освітлений міст до членства…”.

Дехто вважає, що встановлення крайнього терміну для вступу України до альянсу ризикує втягнути весь блок у війну з Росією, якщо мир не буде досягнутий до цієї дати.

За умовами Північноатлантичного договору, напад на одну країну-члена вважається нападом на всіх.

Якби Україна приєдналася до альянсу, перебуваючи у стані війни з Росією, всі інші підписанти договору були б зобов’язані прийти їй на допомогу.

Пан Зеленський неодноразово просив визначити чіткі терміни вступу України до блоку, аргументуючи це тим, що членство України в Альянсі стримуватиме Росію на східному фланзі країни, де триває війна.

На минулорічному саміті він назвав “безпрецедентною і абсурдною” розпливчасту пропозицію про членство після виконання “певних умов”.

Нагадаємо: НАТО вирішило показати Путіну свій ядерний потенціал. Форми обговорюються, – Столтенберг© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube