У Словаччині партія Фіцо програла вибори у Європарламент


10:2510.06.2024

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо програв на виборах до ЄС опозиційним лібералам через кілька тижнів після того, як він був тяжко поранений під час замаху, заявила його партія 9 червня.

Партія Фіца Smer-SD («Курс – соціальна демократія») висловила «вітання переможцю виборів, «Прогресивній Словаччині» і її новим членам Європейського парламенту на своїй сторінці у Facebook.

Проукраїнська партія «Прогресивна Словаччина» є прозахідною ліберальною партією, пише Радо Свобода.

Партія прем’єра Фіца критикувала підтримку України з боку ЄС, а також інші європейські політики: щодо імміграції, зміни клімату і прав ЛГБТ.

Вибори до Європарламенту проходили у 27 країнах ЄС минулого тижня. Загалом у Євросоюзі – близько 360 мільйонів виборців. Їхні голоси визначать, хто засідатиме в Європарламенті нового скликання.

Обираються 720 депутатів, число мандатів кожної країни визначається чисельністю її населення.

Вибори відбувалися за пропорційною системою, але кожна країна визначає нюанси розподілу мандатів. Зокрема, в Німеччині на виборах до Європарламенту немає пʼятивідсоткового барʼєра, як на виборах до Бундестагу. У результаті країну в парламенті представлятимуть і депутати від малих партій.

На виборах, згідно з опитуваннями, очікується посилення позицій правих сил. Праві популісти та євроскептики, а також помірніші націонал-консерватори, можуть претендувати приблизно на чверть місць – більше, ніж у нинішньому скликанні – зокрема за рахунок очікуваного успіху цих сил у таких великих країнах, як Франція, Італія та Нідерланди. «Альтернатива для Німеччини» також претендує на високий результат, хоча її підтримка за опитуваннями зменшилася останнім часом.

Загалом очікується, що перше місце на виборах посядуть правоцентристи – Європейська народна партія. Вона висунула нинішню голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн на другий термін. Неясно, чи збереже нинішня коаліція в Європарламенті більшість голосів за підсумками виборів, чи правоцентристам доведеться домовлятися з більш правими силами. Склад нової Єврокомісії має затвердити Європарламент, проте важливу роль при її формуванні відіграє і влада країн-членів ЄС.

Нагадаємо також про Перші результати виборів до Європарламенту: президент Франції заявив про розпуск Національних зборів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube