Крок у відповідь – Північна Корея наслала на Південну повітряні кулі із сміттям та гноєм (ФОТО)


10:2529.05.2024

Північна Корея запустила понад 150 повітряних куль зі сміттям через кордон.

Про це повідомляють журналісти Yonhup з посиланням на південнокорейських військових.

Північна Корея відправила понад 150 повітряних куль зі сміттям через міжкорейський кордон, заявили в середу сеульські військові, після того, як Північ попередила про «акцію “око за око” проти антипхеньянських листівок, розкиданих південними активістами.

За даними Об’єднаного комітету начальників штабів (ОКШ), з вечора вівторка повітряні кулі перетнули кордон і впали в різних місцях по всій країні, досягнувши навіть південно-східної провінції Південний Кенсан, розкидавши сміття при падінні на землю.

За словами представника Об’єднаного комітету начальників штабів, повітряні кулі, що впали, містили різноманітне сміття, таке як пластикові пляшки, батарейки, частини взуття і навіть гній, і військові збирають ці об’єкти для детального аналізу.

Крок у відповідь - Північна Корея наслала на Південну повітряні кулі із сміттям та гноєм (ФОТО) 1
Крок у відповідь - Північна Корея наслала на Південну повітряні кулі із сміттям та гноєм (ФОТО) 5

«Ці дії Північної Кореї явно порушують міжнародне право і серйозно загрожують безпеці нашого народу», – заявили в ОКП. «(Ми) суворо попереджаємо Північну Корею, щоб вона негайно припинила свої нелюдські і вульгарні дії».

У неділю Північна Корея заявила, що розкидає «купи макулатури і бруду» над прикордонними районами в рамках акції «око за око» проти розповсюдження антипхеньянських листівок.

Крок у відповідь - Північна Корея наслала на Південну повітряні кулі із сміттям та гноєм (ФОТО) 3
Крок у відповідь - Північна Корея наслала на Південну повітряні кулі із сміттям та гноєм (ФОТО) 6

ОКП порадила мешканцям цих районів не торкатися цих об’єктів і повідомляти про їхнє виявлення місцевим військовим або поліцейським органам, попередивши, що повітряні кулі можуть завдати шкоди при падінні, нагадавши про пошкодження транспортного засобу і даху будинку в 2016 році через такі кулі, надіслані з Півночі.

Вона заявила, що розробить заходи безпеки, співпрацюючи з поліцією та урядом, зазначивши, що тісно співпрацює з очолюваним США Командуванням ООН, відповідальним за нагляд за діяльністю в демілітаризованій зоні, що розділяє дві Кореї.

Протягом багатьох років північнокорейські перебіжчики в Південній Кореї та консервативні активісти надсилали листівки на Північ на повітряних кулях, щоб допомогти заохотити північних корейців зрештою повстати проти пхеньянського режиму.

Північна Корея жорстко реагує на пропагандистську кампанію на тлі занепокоєння, що приплив інформації ззовні може становити загрозу для її лідера Кім Чен Ина.

Північна Корея неодноразово закликала припинити кампанію з розповсюдження листівок. Це питання вже давно є джерелом напруженості між двома Кореями, які технічно все ще перебувають у стані війни, оскільки Корейська війна 1950-53 років закінчилася перемир’ям, а не мирним договором.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube