Британський суд дозволив засновнику WikiLeaks Ассанжу оскаржити екстрадицію до США


17:4320.05.2024

Високий суд Лондона ухвалив рішення на користь засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, у нього буде можливість оскаржити рішення про його екстрадицію до США. Про це УНН повідомляє із посиланням на CNN.

Команда юристів Ассанжа стверджувала, що судді не повинні враховувати запевнення американських прокурорів у тому, що засновник WikiLeaks може спиратися на права і захист, передбачені Першою поправкою США.

Ассанжа розшукує влада США за звинуваченням у шпигунстві, пов’язаному з публікацією його організацією тисяч секретних документів і дипломатичних телеграм у 2010 і 2011 роках. У разі ухвалення обвинувального вироку йому загрожує провести залишок життя за ґратами.

У березні суд відклав ухвалення рішення про екстрадицію, оскільки судді хотіли отримати низку гарантій, зокрема від США, що вони не домагатимуться смертної кари для 52-річного громадянина Австралії.

Останні п’ять років Ассанж провів у лондонській в’язниці суворого режиму “Белмарш”, а до цього майже сім років переховувався в посольстві Еквадору в англійській столиці, намагаючись уникнути арешту. Він стверджує, що його екстрадиція має політичне підґрунтя.

Читайте: Лондонський суд дозволив екстрадицію Ассанджа до США© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube