Европейське турне Сі. Сербія та Китай домовились пр “спільне майбутнє у новій добі”


06:0609.05.2024

Лідери Китаю та Сербії Александар Вучич і Сі Цзіньпін під час візиту останнього до Белграда підписали угоду, де задеклароване прагнення обох країн створити «спільноту зі спільним майбутнім».

Про це повідомляє Danas з посиланням на спільну декларацію Вучича та Сі Цзіньпіна, передає Главком.

Згідно з декларацією, Белград і Пекін домовились продовжувати поглиблення економічних відносин і розвивати вже наявні механізми двосторонньої співпраці.

Китай також підтвердив підтримку Сербії в питанні невизнання Косова та «висловив розуміння» прагненням Белграда до зближення з Європейським Союзом.

«Було домовлено поглибити й підвищити рівень усеосяжного стратегічного партнерства між Сербією та Китаєм, а також створення спільноти Сербії та Китаю зі спільним майбутнім у новій добі», – йдеться в тексті.

На спільній пресконференції в Белграді Вучич пояснив, що йдеться про «найвищу можливу форму співпраці між двома країнами», і він «пишається тим, що зміг підписати її сьогодні як президент Сербії».

«Вісім років тому Сербія стала першим всеосяжним стратегічним партнером Китаю в регіоні Центрально-Східної Європи, а сьогодні Сербія є першою європейською країною, яка створила спільноту долі з Китаєм, що повністю відображає стратегічний, особливий і високий рівень китайсько-сербських відносин», – зазначив своєю чергою Сі Цзіньпін.

Нагадаємо: в рамках візиту китайського лідера до Франції Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube