Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО)


14:2107.05.2024

Перебуваючи у понеділок з візитом у Франції, голова КНР Сі Цзіньпін отримав від Еммануеля Макрона низку подарунків. Зокрема, йому подарували кілька старовинних книг Віктора Гюго. Сі Цзіньпін теж прибув не з порожніми руками.

Про це пише Le Parisien

З нагоди ювілею двосторонніх дипломатичних відносин між Францією та Китаєм Президента Китаю Сі Цзіньпіна з почестями зустрічали в Парижі. Пляшка коньяку, сумка Chanel, книги Віктора Гюго… Його французький колега Еммануель Макрон презентував йому низку подарунків з цієї нагоди, які стали символами «дружби» та «довіри» між двома країнами.

Глава держави спочатку подарував китайському президенту чорну шкіряну сумку Chanel, згідно з кадрами, які транслював телеканал BFMTV. Потім він подарував йому вазу, виготовлену в Амбуазі (Індре і Луара) французьким художником, «як данину поваги Китаю».

Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО) 1
Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО) 7
Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО) 3
Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО) 8

Еммануель Макрон також презентував видання «Роздумів» 1861 року, збірку віршів Віктора Гюго, видану п’ятьма роками раніше. «Я знаю, що ви дуже любите Віктора Гюго, і ви часто віддавали йому шану», – сказав президент Франції своєму колезі. Він також подарував йому переклад «Собору Паризької Богоматері», «чудового роману» того ж автора, нагадавши, що собор знову відкриє свої двері 8 грудня. Продовжуючи тему книг, Сі Цзіньпін отримав перший відомий словник китайської та французької мов, виданий у 1742 році.

Маленький пернатий динозавр

Але на цьому список подарунків не закінчився: Еммануель Макрон також подарував своєму колезі пляшки коньяку, щоб подякувати за те, що той не запровадив «тимчасові» митні збори на цей алкоголь. «Я також хотів би подякувати президенту за його відкритість щодо тимчасових заходів щодо французького коньяку і його бажання не бачити їх застосування», – підкреслив глава держави наприкінці зустрічі тет-а-тет з Сі Цзіньпіном.

Французький коньяк є об’єктом антидемпінгового розслідування, розпочатого китайською владою. За словами французького дипломатичного джерела, Китай повідомив, що в якості запобіжного заходу не буде негайного введення митних зборів до завершення розслідування.

Китайський президент також прибув не з порожніми руками.

Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО) 5
Макрон і Сі Цзіньпін обмінялися подарунками. Хто кому що дарував (ФОТО) 9

Список його подарунків Еммануелю Макрону не розголошується, але на фотографіях, зроблених AFP, видно книги, картини і зображення, схоже на анкіорніса, маленького пернатого динозавра, який жив у Китаї в доісторичні часи, повідомляє La Voix du Nord.

Нагадаємо: Макрон привітав Китай у зобов’язанні не продавати зброю і не надавати допомогу рф© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube