Туреччина знала про напад на Ізраїль, а США просили Іран через турків не бити надто сильно


08:5015.04.2024

Перед масованою атакою на територію Ізраїлю, Іран заздалегідь поінформував Туреччину про заплановану операцію.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на турецьке дипломатичне джерело на умовах анонімності.

Вашингтон через Анкару передав Тегерану, що будь-які його дії повинні бути “в певних межах”.
Туреччина, яка засудила Ізраїль за його кампанію в Газі, в неділю заявила, що не хоче подальшої ескалації напруженості в регіоні.
Турецьке джерело на умовах анонімності повідомило, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан говорив зі своїми американськими та іранськими колегами минулого тижня, щоб обговорити заплановану іранську операцію, додавши, що Анкара була поінформована про можливий розвиток подій.

Раніше цього тижня держсекретар США Ентоні Блінкен у розмові з Фіданом дав зрозуміти, що ескалація на Близькому Сході не відповідає нічиїм інтересам.
“Іран заздалегідь поінформував нас про те, що може статися. Можливий розвиток подій також обговорювався під час зустрічі з Блінкеном, і вони (США) через нас передали Ірану, що ця реакція повинна бути в певних межах”, – сказало джерело.
“У відповідь Іран заявив, що реакція буде відповіддю на напад Ізраїлю на його посольство в Дамаску, і що вона не вийде за ці рамки”.

Іран заздалегідь поінформував Туреччину про заплановану операцію проти Ізраїлю, повідомило турецьке дипломатичне джерело агентству Reuters у неділю, додавши, що Вашингтон через Анкару передав Тегерану, що будь-які його дії повинні бути “в певних межах”.

Іран, який є сусідом Туреччини, пообіцяв помститися за те, що він назвав ізраїльським ударом по своєму консульству в Дамаску 1 квітня, в результаті якого загинули сім офіцерів Корпусу вартових ісламської революції.
Міністерство закордонних справ Туреччини пізніше підтвердило ці контакти в заяві, заявивши, що Анкара закликала до стриманості і попередила про регіональну війну в разі подальшої ескалації напруженості.
У заяві сказано, що Анкара продовжить докладати зусиль для запобігання подальшого конфлікту і ескалації в регіоні.
Турецьке джерело у сфері безпеки повідомило, що глава ЦРУ Вільям Бернс розмовляв з Ібрагімом Каліном, головою турецької розвідки MIT, під час свят Ід аль-Фітр і попросив його виступити в ролі “посередника” у врегулюванні ізраїльсько-іранської напруженості.
За словами джерела, вони також обговорили зусилля з припинення вогню в Газі, не уточнюючи подробиць.

Нагадаємо, в Ізраїлі оголосили, коли і якою буде відповідь на атаку Ірану© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube