Теракт у московському “Крокусі”: РФ офіційно звинуватила голову СБУ Малюка


06:1601.04.2024

Російське МЗС вимагає від України видати очільника Служби безпеки України Василя Малюка як начебто відповідального за “теракти у РФ”. Відповідне звернення до української влади з’явилось у неділю, 31 березня 2024 року, на сайті Міністерства закордонних справ Росії, пише espreso.

Відомство Сергія Лаврова стверджує, що саме Малюк відповідальний за серію вибухів на території РФ та окупованих нею територій у 2023-2024 роках.

“Здійснений 22 березня у місті Красногорську і кривавий терористичний акт, що шокував увесь світ, – далеко не перша терористична атака проти нашої країни останнім часом. Проведені російськими компетентними органами слідчі дії вказують на те, що сліди всіх цих злочинів ведуть в Україну”, – стверджує МЗС РФ.

Про які саме “сліди” йдеться, у повідомленні не уточнюється.

До “варварських терактів із застосуванням вибухових пристроїв”, начебто влаштованих Україною в Росії й на захоплених територіях, російські дипломати також зараховують загибель російських пропагандистів Дар’ї Дугіної та Владлена Татарського, загибель 5 осіб на незаконно спорудженому Кримського мосту, а також поранення письменника Захара Прилєпіна та його водія, поранення 42 людей під час вибуху в кафе в Санкт-Петербурзі під час знищення Татарського.

“Терористичними” МЗС РФ називає й рейди “Російського добровольчого корпусу” (РДК). Як і сам “Корпус”.

“У зв’язку з цим МЗС Росії передало владі України вимоги в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з бомбовим тероризмом (МКББТ) та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (МКБФТ) про негайний арешт та видачу всіх причетних до цих терактів осіб. Серед цих вимог – арешт глави СБУ В. Малюка, який цинічно визнав 25 березня організацію Україною підриву Кримського мосту у жовтні 2022 року та розкрив деталі організації інших терактів у Російській Федерації”, – зазначається в заяві на сайті головного дипломатичного відомства країни-агресора.

26 березня Басманний суд Москви заочно заарештував голову Служби безпеки України Василя Малюка за звинуваченням у терористичному акті.

Реакція Василя Малюка:

“Намагаючись апелювати до норм міжнародного права, а саме до Конвенції про боротьбу з тероризмом, МЗС РФ забуває, що саме Путін офіційно оголошений у міжнародний розшук – зокрема, його чекають у Гаазькому трибуналі за викрадення українських дітей”, – заявив голова СБУ у коментарі АрміїInform.

За його словами, особливо цинічно звучать заяви про тероризм від самої Росії на фоні річниці звільнення Бучі та звірств, які там чинили окупанти.

“РФ насправді може зробити тільки одну заяву, яка вартує уваги – на весь світ оголосити про свою поразку у війні та про виведення окупаційних військ з української землі”, – додав Малюк.

Читайте: Кива та інші. Малюк розповів, як СБУ знищує ворогів України (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube