Британія пропонує обмін Німеччині – собі бере Taurus, Україні віддає додаткові Storm Shadow


21:3509.03.2024

Велика Британія розглядає можливість передачі Україні додаткових ракет Storm Shadow в обмін на ракети Taurus від Німеччини. Лондон не поділяє побоювання канцлера Німеччини Олафа Шольца, що постачання ракет Taurus може сприяти ескалації конфлікту, тому як варіант пропонує “кільцевий обмін” ракетами.

Про це повідомив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон у інтерв’ю для видання Süddeutsche Zeitung. Він зазначив, що Британія довіряє українським партнерам і зброя яку надають для ЗСУ, буде використовуватися для захисту території України, передає obozrevatel.

“Абсолютно можливо встановити обмеження на використання цієї зброї, щоб гарантувати, щоб вона жодним чином не сприяла ескалації”, – сказав глава британського відомства.

Він підкреслив, що українські партнери дотримуються своїх зобов’язань і не використовують надану їм зброю проти волі тих, хто її передає, зокрема для атак по території РФ.

Однак, як він зауважив, у випадку, якщо Німеччина не бажає передавати свої ракети безпосередньо Україні, Лондон готовий використати “кільцевий обмін” – передати Києву більше ракет Storm Shadow і взамін отримати від ФРН ракети Taurus.

“Ми сповнені рішучості тісно співпрацювати з нашими німецькими партнерами в цьому, як і в усіх інших питаннях, щоб допомогти Україні. Ми готові розглянути всі варіанти, щоб досягти максимального ефекту для України”, – заявив Камерон, додавши, що сторони не розголошуватимуть жодних подробиць.

Нагадаємо, Східна Європа втрачає довіру до Заходу через нездатність забезпечити зброєю Україну, – Bloomberg© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube