Звернення Байдена до Конгресу США: «Україна здатна зупинити путіна. Для цього потрібно надати їй необхідну зброю»


06:0708.03.2024

Якщо Україну забезпечити необхідною підтримкою, вона зможе не лише захистити себе, а й зупинити ймовірне поширення російської агресії у Європі.

Про це заявив президент США Джо Байден під час звернення до Конгресу у ніч проти п’ятниці, 8 березня, пише «Слово і Діло».

«Демократія давно не зазнавала таких ударів. Росія вторглась в Україну і путін не зупиниться на ній. Але Україна здатна зупинити путіна. Для цього потрібно надати їй необхідну зброю.

Це все, що просить Україна. Вони не просять наших солдатів. Жодного нашого солдата немає в Україні, і я рішуче налаштований у тому, щоб так і було», – сказав Байден.

Також президент США підкреслив, що допомога Україні «блокується тими, хто хоче відійти від світового лідерства».

«Я вже казав це раніше, і я маю на увазі це в буквальному сенсі: історія спостерігає за нами. Історія спостерігає за Палатою представників», – наголосив лідер США.

Він закликав не ставити Україну, а разом з нею – всю Європу, під ризик, та не дозволяти диктаторам чинити зло.

Крім того, у своїй промові Байден згадав експрезидента США Дональда Трампа.

«Мій попередник, колишній президент, сказав путіну «роби все, що хочеш». Він підтримав російського лідера. Це жахливо і неприйнятно», – сказав він.

Варто зазначити, що війна в Україні та необхідність швидкої допомоги зі зброєю була першою темою, яку підняв американській президент у своїй промові.

Як повідомляло Інше ТВ, Білий дім разглядає можливість надання оперативної допомоги Україні на $200 млн.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube