Франція збирає відеоконференцію за участі Столтенберга та Борреля щодо підтримки України


11:2206.03.2024

Франція запросила міністрів закордонних справ та оборони ключових країн-союзниць України, генсека НАТО Єнса Столтенберга й високого представника ЄС Жозепа Борреля взяти участь у відеоконференції 7 березня, щоб продемонструвати «єдиний фронт» і виробити конкретні пропозиції щодо посилення підтримки Києва.

Про це повідомляє агентство Reuters, яке ознайомилося із відповідним запрошенням від імені глав МЗС та міноборони Франції, передає Укрінформ.

За словами дипломатів, також на відеозустріч запрошений глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Як пише Reuters, у запрошенні йшлося про те, що на зустрічі будуть розглянуті шляхи прискорення надання ключових можливостей, зокрема, постачання та виробництва артилерійських снарядів, а також організація системи, яка дозволить партнерам поліпшити способи вивільнення своїх запасів боєприпасів та створити нові опції для ракет середньої і великої дальності.

Крім цього у запрошенні наголошується, що, «не стаючи стороною конфлікту», учасники зустрічі також вивчатимуть можливості підтримки через кіберзахист, розмінування, охорону кордону з Білоруссю та координацію виробництва й технічного обслуговування обладнання в Україні.

Водночас у запрошенні не згадується про імовірну відправку в Україну небойового контингенту, що, на думку французьких посадовців, є можливим.

Ще однією сферою, яка буде обговорюватися, є підтримка країн, яким безпосередньо загрожує Росія, зокрема, сусідньої з Україною Молдови.

Троє дипломатів повідомили, що президент Молдови Мая Санду прибуде до Парижа в четвер для окремих переговорів з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Як повідомляло Інше ТВ, У найближчому майбутньому французьких військ в Україні не буде, – Макрон© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube