Фон дер Ляєн закликала використати прибутки від «заморожених» російських активів на закупівлю зброї для України


16:3528.02.2024

Європейський Союз повинен розпочати розмову про закупівлю озброєнь для Збройних сил України (ЗСУ) за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Про це заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу в Європейському парламенті в середу, 28 лютого, інформує DW. 

“Настав час почати розмову про використання прибутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військового обладнання для України. Не може бути більшої символічності й користі від цих грошей, ніж зробити Україну та всю Європу безпечнішим місцем для життя”, – наголосила президентка Єврокомісії.

Вона додала, що Європі необхідно запобігти перемозі Росії в Україні “з підтримкою наших партнерів або без неї”, не згадавши прямо США.

Фон дер Ляєн сказала, що загроза війни для ЄС “можливо, не є неминучою, але не є неможливою”. “Не слід перебільшувати ризики війни, але до них слід бути готовими, і це починається з термінової потреби відновити, поповнити, модернізувати збройні сили держав-членів”, – наголосила вона.

За оцінкою Єврокомісії, в ЄС заблоковані активи центрального банку РФ на понад 200 мільярдів євро. Брюссель хотів направити заморожені російські активи на відновлення України, але для цього ЄС необхідно подолати законодавчі бар’єри.

До заяви фон дер Ляєн використання Євросоюзом заморожених коштів РФ у військових, а не цивільних цілях було лише на рівні припущень. Тож, її промова стала першим свідченням того, що Єврокомісія може підтримати цю ідею, зауважує агентство dpa.

Як повідомляло Інше ТВ, наприкінці січня в ЄС погодили план Єврокомісії з передачі прибутку від заморожених російських активів на допомогу Україні.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube