Посли G7 наполягають, аби реформа БЕБ відповідала вимогам ЄС та МВФ


19:5721.02.2024

Посли країн G7 направили листа голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку, у якому наполягають, аби реформа Бюро економічної безпеки передбачала перезавантаження його керівництва на прозорому конкурсі та перевірку доброчесності інших співробітників органу.

Копія відповідного листа є у розпорядженні редакції ЕП.

Так, у своєму листі посли G7 нагадали, що, відповідно до звіту Єврокомісії про політику розширення від 8 листопада 2023 року, Україна повинна “запровадити законодавство, яке дозволить провести конкурентний, прозорий відбір нового керівника та інших співробітників бюро, включаючи надійну перевірку їхньої доброчесності”.

Також перезавантаження БЕБ є однією з вимог меморандуму про співпрацю України з МВФ.

За словами послів, аби виконати Україна могла ці вимоги, реформа БЕБ повинна включати наступні елементи:

Відкритий, конкурентний і прозорий конкурс на посаду нового директора БЕБ, включаючи перевірку доброчесності;
Проведення незалежного аудиту діяльності БЕБ через один і три роки після призначення нового директора;
Виключення можливості звільнення голови БЕБ Кабінетом міністрів, натомість залишити таку можливість за висновками незалежної оцінки;

Переатестація всіх працівників БЕБ і призначення нових за прозорою та врегульованою законом процедурою.

“Наголошуємо, що прийняття будь-якого законопроекту без цих елементів негативно вплине на фіскальну стабільність країни та виконання нею умов програми МВФ та євроінтеграції”, — йдеться у листі послів G7.

Там також наголошують, що виступають проти будь-яких пунктів у законі про реформу БЕБ, які підривають незалежність інших інституцій.

Крім Стафанчука, копії листа посли G7 направили премєр-міністру Денису Шмигалю, міністрам економіки, юстиції, а також головам комітетів Верховної Ради та голові Офісу президента Андрію Єрмаку.

Читайте: Депутати від ЄвроСолідарності подають до суду позов на Стефанчука – хочуть частіше відряджатися за кордон© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube