Байден наказав помічникам зосередитись на висвітлення “божевільного лайна” Трампа


11:2221.02.2024

Президент Джо Байден особисто наказав своїм старшим помічникам у передвиборчій кампанії в останні дні більш агресивно зосередитися на провокаційних коментарях колишнього президента Дональда Трампа, повідомляють два джерела, знайомі з розпорядженням президента.

Суть вказівки Байдена, переданої його старшим співробітникам, полягала в тому, щоб значно активізувати зусилля кампанії, спрямовані на висвітлення “божевільного лайна”, яке Трамп говорить на публіці, повідомляють джерела CNN. ІншеТВ переклало цю публікацію для вас.

Схоже, це демонструє, що Байден сам вважає, що дуже важливо зобразити свого ймовірного опонента-республіканця як несповна розуму і непридатного для роботи на посаді. Протягом декількох тижнів його кампанія заявляла, що повністю готова до того, що Трамп стане номінантом від Республіканської партії.

Передвиборча команда президента вже давно зосередилася на тому, щоб підкреслити, як вони кажуть, чорно-білі контрасти між Байденом і Трампом, коли мова йде про їхні темпераменти і світогляди. Радники кампанії Байдена кажуть, що попередження виборців про те, як виглядатимуть наступні чотири роки за президентства Трампа, є центральним елементом їхньої загальної виборчої стратегії – від зовнішньої політики до репродуктивних прав і захисту демократичних інститутів.

Ця стратегія значною мірою зумовлена поширеним серед помічників Байдена занепокоєнням тим, що надто багато виборців, схоже, забули про те, що вони вважають найбільш обурливими і неприйнятними моментами президентства Трампа. Як нещодавно сказав один із старших радників кампанії, вони були здивовані тим, як багато виборців надягають “рожеві окуляри”, озираючись на роки правління Трампа – реальність, яку, за словами учасників кампанії, вони повинні змінити, постійно нагадуючи виборцям про те, що відстоює Трамп.

“Президент знає, що ставки в листопаді цього року не можуть бути ще вищими для американського народу”, – сказав Аммар Мусса, директор з питань швидкого реагування кампанії Байдена, в заяві для CNN. “Дональд Трамп є полярною протилежністю всьому, за що виступає президент Байден і чого він досяг після вступу на посаду, і головним пріоритетом кампанії протягом наступних дев’яти місяців буде донесення до виборців цього суворого вибору”.

За словами одного з джерел, президент передав свій наказ своїм головним помічникам протягом останніх тижнів, але зробив це до того, як цього місяця було оприлюднено звіт спеціального радника Роберта Гура про роботу Байдена з секретними документами. Хур не висунув звинувачень проти Байдена, але спричинив політичну бурю, описавши Байдена як літню людину з проблемами пам’яті у своєму розлогому звіті.

Якщо Байден налаштований на те, щоб його команда більш інтенсивно висвітлювала найбільш провокаційні заяви Трампа, то протягом останніх тижнів кампанія мала достатньо можливостей для цього.

Цього місяця Трамп заявив, що заохочуватиме Росію до вторгнення в країни, які не виконують своїх зобов’язань перед НАТО, чим занепокоїв як американських, так і іноземних посадовців.

Передвиборчий штаб Трампа поспішив оприлюднити заяву Байдена.

“Визнання Дональда Трампа, що він має намір дати Путіну зелене світло для продовження війни і насильства, для продовження його жорстокого нападу на вільну Україну і для поширення його агресії на народи Польщі та країн Балтії, є жахливим і небезпечним”, – сказав президент. “Свобода і сама демократія стоять на виборчих дільницях у листопаді”.

За словами представника виборчої кампанії, це був лише другий випадок, коли заяву Байдена приписували безпосередньо президенту. Перший раз це було в грудні, коли Байден звернув увагу на восьму річницю так званої “мусульманської заборони” Трампа, яку президент назвав “жорстокою” і такою, що “зрадила довгу історію Америки, яка вітала людей усіх віросповідань і невіруючих взагалі”.

Через два дні Байден сам відчитав Трампа за ці коментарі у своєму виступі в Білому домі.

“Жоден інший президент в нашій історії не схилявся перед російським диктатором”, – сказав Байден у промові, яка стала однією з найжорсткіших його критик на адресу Трампа з питань зовнішньої політики на сьогоднішній день. “Дозвольте мені сказати це настільки чітко, наскільки я можу: Я ніколи не буду. Заради Бога, це нерозумно. Це ганебно. Це небезпечно. Це не по-американськи”.

Наступного дня кампанія знову атакувала Трампа після того, як колишній президент повторив свою погрозу членам НАТО. В електронному листі, надісланому з заголовком “Якщо ви подумали, що Трамп жартує про НАТО: це не так”, говорилося, що ніхто не повинен думати, що Трамп просто “жартує”.

А коли Трамп висміяв чоловіка своєї суперниці по Республіканській партії Ніккі Гейлі, військовослужбовця Національної гвардії, за його відправку за кордон (“Що сталося з її чоловіком? Де він? Він поїхав”, – насміхався Трамп на передвиборчому мітингу), Байден швидко розправився з цими коментарями.

“Відповідь полягає в тому, що майор Гейлі зараз за кордоном, служить своїй країні. Ми знаємо, що він вважає наші війська “лохами”, але цей хлопець не дізнається, що таке служіння своїй країні, навіть якщо вона дасть йому ляпаса”, – йдеться в дописі Байдена.

Нагадаємо, раніше CNN писала, що розбіжності всередині США мають серйозні глобальні наслідки, а дії республіканців відповідають цілям Росії© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube