В уряді Польщі визнали, що українська продукція йде виключно транзитом. Але натякнули, що варто блокувати кордон з Німеччиною


11:0321.02.2024

Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак заявив, що повідомлення про те, що українське зерно залишається в Польщі, незважаючи на ембарго, не підтвердилися. Він заявив, що він на місці фермерів блокував би кордон з Німеччиною, щоб українське зерно не потрапляло в ту країну.

Про це повідомляє агенція PAP, передає obozrevatel.

“Ні пшениця, ні кукурудза, ні ріпак. Ці продукти тут не залишаються”, – підкреслив він. За останні кілька тижнів отримав кілька інформаційних повідомлень про нібито розвантаження українських товарів у Польщі, які мали б лише пройти лише через країну. “Жодна з цих відомостей не підтвердилася”, – зазначив він.

“Якби я протестував сьогодні, я б заблокував інший кордон. Я не хочу нікому тут натякати, але Польща ввела ембарго на продукти з України, які нас найбільше турбують. Німеччина, ми також бачимо протести в Німеччині і голоси німецьких фермерів, що вони не хочуть цих продуктів з України, де можна побачити, що компанії багато купують у Польщі, але уряд не запровадив ембарго на ці продукти, які викликають занепокоєння, і німецький ринок також був відібраний у нас українською продукцією…” – сказав заступник міністра.

За його словами, слід запровадити квоти на товари з України, що надходять до ЄС. Також слід зробити більш ефективним їх транспортування за межі ЄС. “Наразі ми даємо себе витіснити із західноєвропейських ринків, і це факт”, – підсумував він.

Нагадаємо, польські протестувальники після 17:00 20 лютого послабили блокаду українського кордону. Зокрема, вони пообіцяли пропускати легкові авто й пасажирські автобуси через пункт пропуску “Гребенне – Рава-Руська”, а на пункті “Зосин – Устилуг” залишити обмеження лише для легкових авто. Це, втім, не завадило страйкарям зупинити пасажирський автобус біля ПП “Гребенне – Рава-Руська” та затримати пасажира. Крім того, під час протестів було помічено відверто проросійські гасла, розміщені на плакатах польських фермерів.

Нагадаємо, польський міністр підтримав протестувальників і не виключає ембарго на всі сільгосппродукти з України© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube