Україна розглядає можливість роботи консульства у Придністров’ї


11:2220.02.2024

Україна готова розглянути відновлення виїзних консульських послуг на території придністровського регіону Молдови, що наразі становить територію невизнаного Придністров’я.

Про це повідомляє МЗС України.

В понеділок, 19 лютого, посол з особливих доручень МЗС України Паун Роговей зустрівся з віце-прем’єр-міністром Республіки Молдова з питань реінтеграції Олегом Серебряном та лідером придністровського регіону Республіки Молдова Вадимом Красносельським.

Під час зустрічей співрозмовники обговорили вирішення проблемних питань економічного та соціально-гуманітарного характеру у відносинах між Кишиневом і Тирасполем.

Україна розглядає можливість роботи консульства у Придністров'ї 1
Україна розглядає можливість роботи консульства у Придністров'ї 5
Україна розглядає можливість роботи консульства у Придністров'ї 3
Україна розглядає можливість роботи консульства у Придністров'ї 6

Українська сторона підкреслила, що підтримує виключно мирне врегулювання “придністровського питання” зі збереженням суверенітету і територіальної цілісності Молдови у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Також Київ “рішуче реагуватиме” на будь-які провокації, спрямовані як на втягування придністровського регіону у війну Росії проти України, так і на дестабілізацію ситуації в Молдові загалом.

Крім того, українська сторона підтвердила свою позицію щодо нефункціональності формату “5+2” у зв’язку з присутністю в ньому країни-агресора.

Київ закликав якнайшвидше вивести російські війська з придністровського регіону, утилізувати боєприпаси на складах у селі Ковбасна та переформатувати місію на Дністрі з військової у цивільну.

Водночас Україна висловила готовість розглянути питання щодо відновлення виїзних консульських послуг для громадян України на території “Придністров’я”. Проте для цього потрібно забезпечити безпеку для українських консульських співробітників та гарантувати дипломатам безперешкодне переміщення до/з місця проведення виїзних консульських дій.

Водночас представник Тирасполя підтвердив, що вони готові взаємодіяти з Кишиневом щодо відкриття нових транспортних коридорів для українського експорту.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube