Латвійська розвідка: перспективи на майбутнє не вселяють оптимізму – можливості Кремля зменшились, але не зникли


08:5020.02.2024

19 лютого Латвійське бюро захисту Конституції (SAB) опублікувало несекретну частину свого звіту за 2023 рік і представило огляд загроз безпеці, що торкаються Латвії.

Глава SAB Егілс Звієдріс у передмові до звіту зазначив, що перспективи на майбутнє не вселяють особливого оптимізму.

Про це пише естонське видання ERR.ee, передає Інше ТВ.

SAB є однією з трьох латвійських розвідувальних служб, дві інші – Служба державної безпеки Латвії (VDD) та Служба військової розвідки та безпеки (MIDD).

“Росія продовжує свої імперіалістичні зусилля щодо повного захоплення України, і немає жодних ознак того, що ситуація зміниться. Згідно зі сприйняттям загрози Росією, війна в Україні залишається частиною глобальної конфронтації із Заходом, який, як стверджується, намагається знищити Росію. Тому у довгостроковій перспективі Заходу доведеться зважати на російську військову агресію в Україні. Також очікується, що Росія продовжить реалізацію заходів впливу проти західних країн, у тому числі і проти Латвії, дедалі більше прямо демонструючи своє вороже ставлення”, — йдеться у звіті SAB за 2023 рік.

У SAB вважають, що, незважаючи на санкції проти Москви, Росія все ще не повністю ізольована на міжнародному рівні і досі може втілювати свої інтереси в життя. У латвійській розвідці наголошують, що можливості Кремля зменшились, але не зникли.

“Росія постійно розповсюджує пропаганду про те, що Україна є ненадійним партнером, який не може ефективно використовувати західну військову та фінансову підтримку або навіть зловживає цією підтримкою. Москва також намагається вплинути на західне суспільство та політичне керівництво, заявляючи, що Україна є ненадійним партнером”, – йдеться у звіті.

SAB зазначає, що зниження підтримки Заходу може призвести до окупації нових українських територій, а також до руйнування і так значно ослабленої архітектури європейської безпеки.

SAB також попередив, що російські ЗМІ проводять дезінформаційні кампанії проти Латвії та найвищих чиновників країни.

Крім Росії, у доповіді також дано оцінку політичним процесам, що відбуваються в Білорусі.

Білоруське суспільство, як і раніше, дуже незадоволене політичною ситуацією в країні, але репресії проти опозиції, ЗМІ та громадянського суспільства значно знизили ймовірність ширших протестів, повідомили в SAB.

У доповіді також йдеться про те, що в регіоні зростає політична та економічна присутність Китаю. SAB зазначає, що потенційні та існуючі китайські партнери в Латвії повинні враховувати, що співпраця з Китаєм також має ризики.

Довідка: SAB є однією з трьох латвійських розвідувальних служб, дві інші – Служба державної безпеки Латвії (VDD) та Служба військової розвідки та безпеки (MIDD).

Як повідомляло Інше ТВ, Розвідка США повідомила, яку “ядерну зброю” хоче розмістити РФ в космосі© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube