Снаряди для України. Чому в ЄС виник розкол в цьому питанні


16:1816.02.2024

Європейський союз може спробувати пом’якшити безпосередній дефіцит боєприпасів в Україні, використовуючи гроші блоку для спільної закупівлі снарядів на світовому ринку, але коли справа доходить до конкретних рішень, з цим погоджуються не всі.

Про це пише Politico.

Однак, за словами трьох дипломатів ЄС, невелика група європейських країн на чолі з Францією блокує спроби використати гроші ЄС для закупівлі снарядів за межами блоку. Зокрема, через те, що європейським виробникам зброї потрібні замовлення, щоб виправдати нарощування виробництва.

Раніше цього тижня на засіданні Комітету з політики та безпеки більшість країн ЄС висловилася за те, щоб дозволити використовувати гроші ЄС для купівлі снарядів, вироблених за межами ЄС, як надзвичайний захід для допомоги Україні, розповіли дипломати. Однак Франція, Греція та Кіпр виступили проти.

І це незважаючи на те, що наприкінці січня високопоставлений французький чиновник повідомив, що Франція дозволить закупівлі за межами ЄС, якщо блок не виконає своє завдання з постачання 1 мільйона снарядів в Україну до березня, що і станеться.

Париж час від часу очолював підтримку України, надсилаючи ракети SCALP навіть тоді, коли Берлін ухилявся від надсилання “Таурусів”. Але, ставлячи негайну підтримку України на другий план порівняно з метою розбудови військової промисловості ЄС, Франція наражає себе на звинувачення в холоднокровності.

Настав час для ЄС субсидувати витрати країн на оборону, заявила Урсула фон дер Ляєн в інтерв’ю FT. “Ми повинні витрачати більше, ми повинні витрачати краще, ми повинні витрачати по-європейськи”, – сказала президент Єврокомісії. “У нас дуже фрагментований оборонний ринок, і це потрібно змінити”, – продовжила вона. “Якою є компетенція Комісії? Це промисловість. Це наш основний бізнес. Ми допомагаємо, а не купуємо”.

“Ми повинні працювати зі стимулами, щоб країнам-членам було краще працювати разом. Скажімо, ви хочете новий танк? Що ж, збирайте гроші!”, – сказала фон дер Ляєн.

Нагадаємо також: F16 за графіком, запустили Коаліцію дронів, – Умєров про “Рамштайн”© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube