ЄС нарощуватиме виробництво зброї на основі досвіду боротьби з COVID-19, – голова Єврокомісії


11:5216.02.2024

Європейська комісія розробляє стратегію розвитку оборонної промисловості з урахуванням досвіду використання коштів платників податків для збільшення виробництва вакцин COVID-19 і для спільних закупівель газу.

Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

За її словами, Брюссель має стимулювати європейську оборонну промисловість до нарощування виробництва і консолідації.

При цьому Фон дер Ляєн попередила, що “світ став більш суворим”.

“Ми повинні витрачати більше, ми повинні витрачати краще, ми повинні витрачати по-європейськи”, – заявила вона.

План зі зміцнення військово-промислового комплексу Європи перед обличчям зростаючих загроз з боку Росії має бути оприлюднений цього місяця; його необхідно буде затвердити в столицях країн, деякі з яких можуть чинити спротив спробам Єврокомісії централізувати рішення про інвестиції в оборону.

Чиновники ЄС прагнуть максимально використати значне збільшення військових витрат країн-членів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, щоб створити більшу, міцнішу та ефективнішу європейську оборонну промисловість.

“У нас дуже роздроблений оборонний ринок, і це необхідно змінити. Що входить до компетенції комісії? Це промисловість. Це наш основний бізнес. Ми сприяємо, а не купуємо”, – підкреслила вона.

Читайте: Єврокомісія прийде до Європейської Ради з «операційними рішеннями», щоб допомогти Україні, – Урсула фон дер Ляєн© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube