Китай планує побудувати базу на Місяці з місячного ґрунту


12:1116.02.2024

Китай шукає способи побудувати постійний форпост на поверхні Місяця, використовуючи місцеві матеріали такі, як реголіт. Про це повідомило Китайське національне космічне управління (CNSA), пише 24.

Космічне агентство запрошує компанії та дослідників розробити пристрій, який може спресовувати місячний ґрунт у цеглини, а також робота, який збиратиме їх у прототип житла на південному полюсі Місяця.

Очікується, що апарат і робот стануть частиною місії “Чан’е-8”, яка запланована на 2028 рік. Місія також нестиме різні наукові інструменти для вивчення геології та ресурсів Місяця.

CNSA сподівається використовувати сонячну енергію для розплавлення місячного ґрунту на функціональні частини зі швидкістю близько 400 кубічних сантиметрів на годину. Потім робот використає ці частини для побудови укриття, яке зможе витримати суворі умови місцевого довкілля і часті місячні землетруси на поверхні супутника.

Проєкт є частиною амбітної китайської програми дослідження Місяця, яка за останні роки досягла кількох важливих етапів.

У 2019 році Китай став першою країною, яка висадила місяцехід на зворотному боці Місяця в рамках місії “Чан’е-4”.

У 2020 році Китай успішно повернув місячні зразки на Землю за допомогою місії “Чан’е-5”.

У травні Китай також планує запустити місію “Чан’е-6”, яка відправить чотири космічні апарати на дальній бік Місяця, щоб зібрати більше зразків.

Місія “Чан’е-7”, запланована на 2026 рік, буде спрямована на південний полюс Місяця за допомогою посадкового модуля, бункера і місяцеходу.

Кінцева мета Китаю – встановити довгострокову присутність на Місяці і прокласти шлях для майбутніх людських досліджень. Проєкт місячного притулку є ключовим кроком на шляху до реалізації цього бачення.

Читайте: Кожне відкриття – зброя? Китайці навчились сповільнювати швидкість світла в 10 тисяч разів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube