Сенат США просунувся до остаточного голосування щодо допомоги Україні


12:3013.02.2024

Сенат США проголосував за припинення дебатів про законопроект з допомогою Україні, повідомила у ніч на вівторок посол України у Вашингтоні Оксана Маркарова, пише УНН.

Наступним кроком стало ухвалення клопотання про припинення дебатів по оновленому тексту законопроекту HR 815 (законодавчий інструмент закону про національну безпеку 2024), яке було підтримано 66 сенаторами (при необхідних 60), проти проголосували 33 сенатори – написала Маркарова у Facebook.

Як зазначає Reuters, у понеділок очолюваний Демократичною партією Сенат США підійшов до остаточного ухвалення пакету допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню обсягом 95,34 мільярда доларів на тлі зростаючих сумнівів щодо долі закону в контрольованій республіканцями Палаті представників.

Законодавці проголосували 66-33, як пише видання, за те, щоб “усунути останню процедурну перешкоду перед остаточним розглядом законопроекту”. Лідери Сенату очікували голосування щодо ухвалення десь у середу.

Але законопроект може зіткнутися з великими труднощами в Палаті представників, де спікер Майк Джонсон заявив, що його республіканська більшість хоче консервативних положень щодо вирішення проблеми рекордного рівня щодо потоку мігрантів через кордон США та Мексики.

“Оскільки Сенат не отримав жодної зміни у політиці щодо кордонів, Палаті представників доведеться продовжувати працювати над цими важливими питаннями з власної волі”, – сказав Джонсон у заяві, опублікованій безпосередньо перед початком голосування в Сенаті в понеділок.

“Америка заслуговує на краще, ніж статус-кво Сенату”, – сказав Джонсон, який раніше припускав, що Палата може розділити законодавство на окремі законопроекти.

Читайте: Сенат подолав останню процедурну перешкоду перед голосуванням за допомогу Україні. Що далі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube