Це вже не дивує після приходу до влади Фіцо: Словаччина поновила співпрацю у сфері культури з Росією і Білоруссю


13:2121.01.2024

Міністерство культури Словаччини поновило співпрацю з Росією та Білоруссю.

Відповідне рішення ухвалила нова міністерка Мартіна Шимковичова, повідомляє в суботу, 20 січня, словацьке видання Pravda, яке має у розпорядженні текст наказу, передає DW.

Документ з назвою “Рішення міністра про скасування наказу про заходи щодо ситуації в Україні” був підписаний ще 12 січня, а 15 січня він набув чинності. “У світі відбуваються десятки військових конфліктів, і, на нашу думку, митці та культура не повинні платити за це ціну”, – йдеться у відповіді Шимковичової на запит видання.

Заборона на культурну співпрацю з Росією та Білоруссю діяла в Словччині з березня 2022 року. Її запровадила колишня міністерка Наталія Міланова, зазначивши, що міністерство зайняло чітку позицію, засудивши повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке та здійснила тижнем раніше.

Таким чином досі у Словаччині були заборонені будь-які контакти з установами цих держав, організаціями, що базуються на їхній території або мають фінансові зв’язки з державними чи приватними джерелами з Росії чи Білорусі. Також було визначене коло осіб, які можуть мати доступ до чутливої інформації про культурну спадщину і заборонялося посилатися на такі “засоби масової інформації” як Sputnik чи Russia Today. Водночас міністерство культури під керівництвом Міланової не перешкоджало виступам у Словаччині окремих російських артистів, які чітко висловлювалися проти російської агресії в Україні. 

Як повідомляло Інше ТВ, Прем’єр Словаччини Фіцо буде блокувати вступ України до НАТО© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube