Прем’єр Словаччини Фіцо буде блокувати вступ України до НАТО


09:0021.01.2024

На думку прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, вступ України в НАТО буде “фундаментом Третьої світової війни”.

Наступного тижня він говоритиме про це з прем’єром України Денисом Шмигалем в Ужгороді, пише DW.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступає проти вступу України в Північноатлантичний альянс (НАТО), про що скаже українському прем’єру Денису Шмигалю під час зустрічі 24 січня в Ужгороді. 

Свій візит в Україну та меседжі, з якими він приїде, Фіцо анонсував у суботу, 20 січня. “Я скажу, що я проти членства України в НАТО, що буду користуватися правом вето і блокуватиму це, тому що це буде фундаментом Третьої світової війни”, – цитує його словацьке видання Standard.

Фіцо пообіцяв привезти з собою до Ужгорода гуманітарну допомогу і вкотре наголосив, що Словаччина на державному рівні не допомагатиме Україні зброєю. Перешкод для комерційних поставок, за його словами, немає: “Нехай заробляє на зброї, хто хоче, що хоче. Коли словацькі компанії не зароблять гроші, зароблять американські”.

Рішення України вступити до Європейського Союзу Фіцо назвав таким, яке Словаччина поважає. Водночас він додав, що Україна “повинна відповідати умовам”. “Не може бути такого, щоб країна, яка абсолютно не відповідає жодним вимогам, приєднається до ЄС”, – сказав він.

Фіцо поскаржився, що українська сторона не хоче зробити пресконференцію після зустрічі в Ужгороді. “Було б правильно, щоб ми домовилися, що кожна сторона зробить заяву. Ми повинні обмінятися цими заявами, перш ніж опублікувати їх”, – вважає він.

Як повідомляло Інше ТВ, планується, що Прем’єр-міністр України Шмигаль зустрінеться з прем’єром Словаччини Фіцо в Ужгороді на наступному тижні – ЗМІ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube