США вимагають від Києва план ведення війни – ЗМІ


10:5211.01.2024

Cполучені Штати мають намір обговорити з президентом України план військових дій. Станеться це наступного тижня під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Вашингтон прагне разом з Києвом прийти до розуміння, як його зробити ефективним. Про це пише Bloomberg, передає Кореспондент.

Агентство вказує, що цю тему з українським лідером, імовірно, порушить радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Причиною обговорення цієї теми, за словами джерел Bloomberg, є проблеми, що останнім часом виникли між Вашингтоном та Києвом.

“По-перше, залишаються заблокованими понад 110 млрд доларів європейської та американської допомоги, а контрнаступ Сил оборони у 2023 році не зміг забезпечити серйозного прориву, попри суттєву підтримку американською та європейською зброєю. По-друге, офіційні особи у Вашингтоні стурбовані, що розбіжності між Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним уповільнюють зусилля з вироблення нової стратегії”, – йдеться у статті.

Вказується, що США будуть вимагати план військових дій на 2024 рік аби визначити, як найкраще спрямувати свою підтримку, щоб допомогти Україні захистити себе цього року.

“Оскільки вирішальний прорив у найближчі місяці малоймовірний, союзники Києва зазначають, що вирішальне значення має розробка чіткої військової стратегії для захисту нинішніх позицій і подальшого прориву через лінії оборони росіян”, – вказує автор матеріалу.

Як пише Bloomberg, США та Україна вже розходилися у поглядах на військову стратегію.

“Американські офіційні особи воліли б, щоб Україна зосередила минулорічний контрнаступ на концентрованих зусиллях з прориву російських ліній на півдні України, а не розтягувала свої ресурси на ширшому фронті. Водночас офіційний Київ та деякі інші союзники вважають правильним підхід Сил оборони виснажити російські війська та перекрити їхню логістику, адже ЗСУ не мали прикриття з повітря, та їм було б важче реалізовувати контрнаступ через втрати особового складу”, – пише видання.

Читайте: Зрив виборів в США, напад на Тайвань, переворот в Кремлі – можливі “чорні лебеді” цього року, які змінять все, – Politico© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube