“Ми стоїмо разом, маючи справу з одними з найгостріших викликів”: Блінкен подякував Греції за підтримку України


11:4908.01.2024

Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Грецію і на острові Крит зустрівся з прем’єр-міністром країни Кіріакосом Міцотакісом, пише ЛБ.

“Ми стоїмо разом, маючи справу з одними з найгостріших викликів, які ми бачили. Але той факт, що ми – разом і працюємо разом чи то в питанні обороні України, чи заради миру та стабільності в Середземномор’ї, чи це стосується ситуації на Близькому Сході, у Газі тощо. Це величезне джерело сили та заспокоєння для США”, – сказав Блінкен.

Міцотакіс, своєю чергою, наголосив, що для Греції “надзвичайно важливо стояти пліч-о-пліч зі США, щоб не тільки працювати над зміцненням відносин, але й діяти як союзники”.

“І забезпечити повернення миру та стабільності в наш неспокійний регіон”, – сказав він.

Блінкен подякував Греції “за регіональне лідерство”, зокрема, – за її постійну підтримку України, постачання гуманітарної допомоги цивільному населенню в Газі та за підтримку свободу судноплавства в Червоному морі шляхом її участі в операції Prosperity Guardian.

Співрозмовники також обговорили ситуацію на Близькому Сході. Греція засудила атаку ХАМАС на Ізраїль, що сталась 7 жовтня, вона також підтримує ініціативу Кіпру щодо морського коридору, щоб постачати більше допомоги в Газу. Уряд Греції вважає, що може відігравати активну роль на цьому фронті через свої історичні зв’язки з арабським світом.

Від США Греція очікує схвалення Конгресом продажу винищувачів F-35.

Читайте: Ще щось окрім політики. У Блінкена – українське коріння і хороша пам’ять© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube