Україна не братиме участі в засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ – через Лаврова


17:0528.11.2023

Делегація України не братиме участі в міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ, Київ уважає, що присутність російської делегації лише поглиблюватиме кризу, у яку Росія загнала ОБСЄ, заявив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

“Україна високо цінує зусилля Північної Македонії як головуючої в 2023 році держави та особисто міністра закордонних справ Буяра Османі, які продемонстрували високий професіоналізм та непохитну відданість захисту принципів та зобов’язань ОБСЄ. Ми окремо вдячні Північній Македонії за пріоритизацію питання протидії російській агресії проти України під час свого головування. Російська Федерація послідовно руйнує ОБСЄ, зловживаючи правилом консенсусу”, – написав Ніколенко у фейсбуці.

В українському МЗС наголосили, що вдаючись до шантажу та відкритих погроз, РФ систематично блокувала консенсус щодо ключових питань, також “свавільним” стало і блокування кандидатури Естонії на головування в ОБСЄ у 2024 році. У МЗС нагадали, що Росія також незаконно затримала трьох українців – представників ОБСЄ, які перебувають у в’язницях уже понад 500 днів.

“Росія створила екзистенційну кризу в ОБСЄ та перетворила організацію на заручника своїх примх та агресії. За таких умов присутність російської делегації на міністерському засіданні на рівні міністра вперше після початку повномасштабного вторгнення Росії до України лише посилюватиме кризу, в яку Росія загнала ОБСЄ”, – заявив Ніколенко.

У відомстві наголосили, що “спільними зусиллями маємо працювати над порятунком ОБСЄ від Росії, а не надсиланням сигналів про можливість повернення до форм співробітництва, що існували до лютого 2022 року, державі, яка розв’язала наймасштабнішу з часів завершення Другої світової війни збройну агресію в Європі та грубо порушила всі принципи Гельсінського заключного акту”.

З огляду на це делегація України не братиме участі в міністерському засіданні ОБСЄ на рівні міністра закордонних справ, повідомили у відомстві.

“При цьому Україна залишається відданою принципам ОБСЄ, готова і надалі працювати із партнерами з метою відновлення поваги до Гельсінського заключного акту, зокрема на основі втілення Формули миру президента України Володимира Зеленського”, – наголосив речник.

30 листопада – 1 грудня у Скоп’є відбудеться засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.

Нагадаємо, РФ та Білорусь заблокували обрання Естонії головою ОБСЄ. Це спільний кандидат країн ЄС© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube