Головувати у ЄС з нового року буде Бельгія


13:2727.11.2023

З 1 січня 2024 року Бельгія прийме головування у ЄС, воно триватиме шість місяців. У зв’язку з цим Брюссель визначив та оприлюднив шість пріоритетних завдань.

Про це пише «Польське радіо», передає Інше ТВ.

«Бельгійське головування в ЄС зосередить зусилля на двох напрямках — законотворчість та бачення стратегічного майбутнього. В законодавчому полі ми постаємо перед часовими обмеженнями перед Європейськими виборами наступного року, щоб запропонувати рішення, зокрема, для притулку й міграції, а також провести переговори щодо перегляду багаторічного бюджету ЄС. Ми також маємо адаптуватися до складного геополітичного контексту із конфліктами, що тривають в Україні та на Близькому Сході», — пояснила міністерка закордонних справ країни Аджа Лябіб.

«За згаданими двома стратегічними напрямками ми визначили шість пріоритетів для нашого головування на наступні пів року: посилення верховенства права; зміцнення безпеки й оборони; підвищення нашої конкурентоспроможності; просування у “зеленій” трансформації; реалізація соціального порядку денного та вирішення проблем міграції й притулку», — додала Аджа Лябіб.

Країни ЄС здійснюють головування в рамках Ради ЄС на ротаційній основі та беруть на себе відповідальність за організацію найважливіших заходів та забезпечення координації законотворчих дій між ключовими Євроінституціями — Радою ЄС, Європейською комісією, Європейським парламентом.

Нагадаємо, з 1 липня після Швеції головування в Європейському Союзі прийняла Іспанія, воно триватиме до 31 грудня. Для Іспанії це вже п’яте головування в ЄС.

Як повідомляло Інше ТВ, Переговори щодо вступу України в ЄС можуть розпочатися в грудні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube