Переговори щодо вступу України в ЄС можуть розпочатися в грудні


08:5030.10.2023

Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що переговори з Україною щодо вступу до Євросоюзу можуть розпочатись ще у 2023 році. Про це політик заявив на засіданні партійної ради парламентської коаліції . 

«На мою думку, Україна досить добре просунулась у виконанні тих завдань, які були поставлені перед нею [для вступу до ЄС]», – заявив глава уряду, передає yle.

За його словами, за тиждень буде підготовлено звіт про те, як країни-претенденти просунулися у виконанні вимог для приєднання до Євросоюзу.

Нагадаємо, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Київ очікує на початок переговорів стосовно вступу в Європейський Союз на початку 2024 року. Президент Румунії Клаус Йоганніс закликав розпочати переговори щодо вступу до ЄС України та Молдови вже до кінця 2023 року.

За словами заступника керівника Офісу президента України Ігоря Жовкви, переговори про членство у Європейському Союзі почнуться під час головування Бельгії у Раді ЄС (перше півріччя 2024 року).

Раніше повідомлялося, що Угорщина розглядається як ключовий потенційний опонент рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС, яке очікується в грудні. За словами глави українського МЗС Дмитра Кулеби, вступ України до Євросоюзу вигідний для Угорщини, а офіційний Будапешт зараз використовує тиск для досягнення своїх цілей у ЄС.

Абсолютна більшість українців підтримують вступ України і до ЄС, і до НАТО, однак пріоритетнішим для громадян є членство у Північноатлантичному Альянсі. © Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube