В Польщі проєвропейські партії сформували коаліцію


17:1710.11.2023

Проєвропейські опозиційні партії Польщі досягли угоди про коаліцію.

Про це заявив кандидат на пост прем’єр-міністра Дональд Туск, повідомляє Reuters.

Проєвропейські опозиційні партії Польщі досягли домовленості про створення коаліції, заявив у п’ятницю їхній кандидат на посаду прем’єр-міністра Дональд Туск, що наблизило їх на крок до приходу до влади після того, як вони здобули спільну більшість на виборах 15 жовтня.

Проєвропейський альянс охоплює весь політичний спектр, а його партії мають різні погляди на різні питання – від державних витрат до абортів. Але їхні лідери кажуть, що їх об’єднує бажання покращити відносини з Брюсселем і розблокувати кошти для Польщі, заморожені через суперечку з блоком щодо верховенства права.

“Ми готові взяти на себе відповідальність за Польщу в найближчі роки”, – заявив Туск на прес-конференції.

У документі сторони взяли на себе низку зобов’язань, включаючи відновлення прозорості державних фінансів та деполітизацію державних компаній.

В угоді також йдеться про те, що коаліція скасує рішення Конституційного суду від 2020 року, яке призвело до майже повної заборони абортів.

Питання абортів є чутливим в альянсі, до якого входять як католицькі соціал-консерватори, так і ліві.

“Не можна все зводити до одного знаменника, – сказав Владислав Косіняк-Камиш, лідер правоцентристської Польської селянської партії (PSL), яка брала участь у виборах у складі коаліції під назвою “Третій шлях”.

“У нашій угоді ми знайшли спільний знаменник для питань, які ми хочемо реалізувати. Вони стосуються: підтримки сімей, працівників, підприємців, польського села, освіти, охорони здоров’я та прав жінок”.

Згідно з угодою, Косіняк-Камиш обійматиме посаду віце-прем’єр-міністра, як і Кшиштоф Гавковський з “Нової лівиці”.

Роль спікера парламенту розділять між собою Шимон Голуня з “Третього шляху” та Влодзімєж Чаржасти з “Нової лівиці”, кожен з яких обійматиме цю посаду протягом двох років.

Президент Анджей Дуда дав правлячій націоналістичній партії “Право і справедливість” (PiS) першу спробу сформувати уряд. Але “ПіС” не має більшості, а оскільки всі інші партії виключили можливість співпраці з нею, її завдання видається майже нездійсненним.

Якщо прем’єр-міністр Матеуш Моравецький не зможе отримати вотум довіри, парламент призначить інший уряд.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube