Естонія звернулась до Китаю через пошкодження морського газопроводу – підозрюють китайське судно (ФОТО)


17:3610.11.2023

Якір, який пошкодив на початку жовтня естонсько-фінський газопровід Balticconnector, найімовірніше, належить китайському судну Newnew Polar bear. Про це заявив сьогодні представник фінської поліції.

Як повідомляло Інше ТВ, Національне бюро розслідувань Фінляндії у справі про пошкодження газопроводу Balticconnector перевіряє китайський корабель Newnew Polarbear та російський «Севморпуть», які перебували в цьому районі під час інциденту.

“Технічне розслідування триває, незважаючи на те, що активне розслідування на місці події завершено. На цьому етапі можна стверджувати, що якір, що було піднято із моря 24 жовтня 2023 року, за певними технічними параметрами підходить як якір Newnew Polar bear”, – ідеться в пресрелізі комісара поліції Рісто Лохі (Risto Lohi).

Центральна кримінальна поліція Фінляндії зазначає, що основна лінія розслідування інциденту залишається незмінною – у центрі уваги, як і раніше, залишається з’ясування участі в ньому Newnew Polar bear.

Як заявили в поліції, фінська влада зв’язалася з китайськими колегами і підготувала міжнародний запит про юридичну допомогу для отримання інформації та поглиблення співпраці.

Естонія звернулась до Китаю через пошкодження морського газопроводу - підозрюють китайське судно (ФОТО) 1
Естонія звернулась до Китаю через пошкодження морського газопроводу - підозрюють китайське судно (ФОТО) 5
Естонія звернулась до Китаю через пошкодження морського газопроводу - підозрюють китайське судно (ФОТО) 3
Естонія звернулась до Китаю через пошкодження морського газопроводу - підозрюють китайське судно (ФОТО) 6

У п’ятницю правоохоронні органи Естонії розповіли про подробиці пошкодження комунікаційного кабелю між Естонією та Швецією. Вони повідомили, що пошкодження кабелів зв’язку між Естонією та Фінляндією, а також між Естонією та Швецією пов’язане із судном Newnew Polar bear.

Прокуратура Естонії звернулася із запитом про правову допомогу до Китаю.

Як повідомлялося, у виключній економічній зоні Фінляндії в ніч на 8 жовтня було пошкоджено газопровід Balticconnector. Спецслужби Фінляндії повідомили, що, судячи з усього, газопровід пошкодило судно китайської судноплавної компанії Newnew Polar bear, що йшло під прапором Гонконгу. Імовірно, якір судна зачепив трубопровід і пошкодив його. Тоді ж було пошкоджено телекомунікаційні кабелі між Естонією та Фінляндією, а також між Естонією та Швецією.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube