Конституційний суд Грузії дозволив початок імпічменту президентки Зурабішвілі


16:2016.10.2023

16 жовтня суд Грузії визнав президентку країни Саломе Зурабішвілі винною у порушенні конституції, питання про імпічмент надішлють парламенту.

Про це інформує Грузія Online.

КРішення у зв’язку з цим було оголошено в залі засідань Конституційного суду.

Рішення підтримали шість із дев’яти членів пленуму. Крім того, як заявив Мераб Турава, до висновку буде додано окрему думку трьох членів пленуму Конституційного суду – Ірини Імерлішвілі, Георгія Кверенчхіладзе і Теймураза Тугуші.

“Президент Грузії Саломе Зурабішвілі 31 серпня 2023 року під час своїх робочих візитів за кордон 1 і 6 вересня здійснила свої представницькі повноваження у сфері зовнішніх відносин без згоди уряду Грузії, порушивши тим самим положення підпункту “а” 1-го пункту 52-ї статті Конституції Грузії. Суд дійшов висновку, що це є порушенням Конституції для цілей 48-ї статті Конституції Грузії.

Висновок дійсний з моменту його опублікування на сайті Конституційного суду Грузії, є остаточним і не підлягає оскарженню або перегляду.

12 вересня 80 депутатів парламенту звернулися до Конституційного суду з приводу імпічменту президента Грузії. Розгляд конституційних подань по суті почався 3 жовтня і завершився 5 жовтня.

Після рішення Конституційного суду питання про імпічмент президента буде передано до парламенту, де для усунення президента з посади необхідні голоси 100 депутатів парламенту.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube