Швейцарія – штабквартира російських розвідників, їх там близько 80


21:3508.10.2023

Швейцарія стала домівкою для п’ятої частини російських шпигунів, що діють в Європі, в той час як інші країни висилають дипломатів

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на газету NZZ, яка має доступ до звіту розвідки.

Європейські уряди вислали сотні російських дипломатів, підозрюваних у шпигунстві, відколи Владімір Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році. Однак у Швейцарії зараз перебуває близько 80 російських агентів, повідомив у вересні високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) членам Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради, повідомляє NZZ.

Хоча такі швейцарські міста, як Женева і Берн, завжди привертали увагу розвідки, питання про російських дипломатів, які працюють шпигунами в Швейцарії, зараз стало більш гострою темою дебатів серед швейцарських політиків.

“Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії”, – заявив в інтерв’ю NZZ член Національної ради і член Соціал-демократичної партії Фабіан Моліна.

Замороження активів

Давно відома своєю нейтральною позицією, Швейцарія порушила традицію, віддзеркалюючи більшість санкцій Європейського Союзу проти Росії та деяких пов’язаних з нею осіб з початку війни. Минулого року вона заявила, що заморозила російські активи на суму близько 7,5 мільярдів швейцарських франків (8,2 мільярда доларів).

Ці заходи не поширюються на дипломатів, які продовжують користуватися імунітетом.

“Федеральна рада не накладає жодних санкцій у вигляді висилки дипломатів”, – заявив представник швейцарського Міністерства закордонних справ в інтерв’ю NZZ, додавши, що канали зв’язку з Росією мають бути збережені.

“Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно”, – сказав речник газеті.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube