Серед заручників, захоплених ХАМАС в Ізраїлі, є громадяни США


21:0608.10.2023

Серед “десятків” заручників, яких терористи ХАМАС змогли захопити під час нападу на територію Ізраїлю, були громадяни США.

Про це міністр уряду Ізраїлю повідомив CNN.

Державний секретар Ентоні Блінкен заявив у неділю, що США “працюють понаднормово”, щоб перевірити повідомлення про зниклих і загиблих американців за кордоном після того, як ХАМАС здійснив безпрецедентну атаку на Ізраїль.

“У нас є повідомлення про загибель кількох американців. Ми працюємо понаднормово, щоб перевірити це. У той же час, є повідомлення про зниклих безвісти американців, і знову ж таки, ми працюємо над перевіркою цих повідомлень”, – сказав Блінкен в інтерв’ю Дані Беш з CNN в програмі “Про становище в державі”.

Пізніше в неділю міністр стратегічних справ Ізраїлю Рон Дермер повідомив Беш, що американці є серед “десятків” заручників, які утримуються в Газі.

Масштабна несподівана атака бойовиків Гази на Ізраїль в суботу призвела до загибелі сотень ізраїльтян, що викликало обіцянки відплати з боку прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу і смертоносного залпу ізраїльської авіації у відповідь.

Наразі незрозуміло, як виглядатиме повна відповідь Ізраїлю. Представник ізраїльського військового відомства натякнув, що Ізраїль може спробувати взяти під свій повний контроль Газу вперше з 2005 року, і що понад 20 населених пунктів поблизу Гази евакуйовані.

Блінкен сказав, що оголошення про додаткову допомогу Ізраїлю у відповідь на атаку може бути зроблено вже в неділю.

“Ми розглядаємо конкретні додаткові запити, які зробили ізраїльтяни – я думаю, що ви, швидше за все, почуєте більше про це пізніше сьогодні”, – сказав Блінкен.

Високопоставлений американський дипломат додав, що президент Джо Байден дав вказівку “переконатися, що ми надаємо Ізраїлю все необхідне в цей момент для боротьби з атаками з боку ХАМАС”.

Виступаючи в суботу в Білому домі, Байден заявив, що підтримка безпеки Ізраїлю з боку його адміністрації є “твердою і непохитною”.

“Коли я говорив з прем’єр-міністром Нетаньяху сьогодні вранці, я сказав йому, що Сполучені Штати стоять з народом Ізраїлю перед обличчям цих терористичних нападів. Ізраїль має право захищати себе і свій народ, і крапка”, – сказав він.

Тим не менш, президент і його головні помічники борються зі складною дипломатичною ситуацією, не схожою на будь-який попередній конфлікт між ізраїльтянами і палестинцями.

Кандидати в президенти від Республіканської партії розкритикували адміністрацію Байдена, а колишній президент Дональд Трамп – головний претендент на номінацію від Республіканської партії – вказав на розморожування адміністрацією іранських коштів, щоб заявити, що Байден “зрадив Ізраїль”.

Однак у неділю Блінкен повторив, що з розморожених коштів, призначених для гуманітарних цілей, не було витрачено жодної копійки.

“Отже, люди або дезінформовані, або вони самі дезінформують, – сказав він. “І в будь-якому випадку, це неправильно”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube