Польща викликла посла України через слова Зеленського, наше МЗС нагадало слова Дуди


17:2420.09.2023

Посла України Василя Зварича викликали до польського МЗС через заяву президента України Володимира Зеленського із критикою Варшави за введення зернового ембарго.

Про це повідомляє Polsat News.

Як йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті МЗС Польщі, дипломату повідомили про “рішучий протест польської сторони” проти слів Зеленського.

“Заступник міністра передав рішучий протест польської сторони щодо вчорашніх заяв президента В. Зеленського на Генасамблеї ООН про те, що деякі країни ЄС удавали солідарність, опосередковано підтримуючи Росію”, – сказано у ньому.

Заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський зазначив, що ця теза неправдива по відношенню до Польщі.

За його словами, тиск на Польщу на багатосторонніх форумах або направлення скарг до міжнародних трибуналів не є належним методом вирішення суперечок між країнами.

Він також зазначив, що ці дії не будуть ефективними проти Польщі, оскільки дії, вжиті з боку польського уряду щодо ембарго на зерно, нібито узгоджується з національним правом, правом ЄС та міжнародним законодавством.

Заступник міністра також висловив стурбованість нещодавнім публічним повідомленням вищих представників української влади, яке “нав’язує односторонню точку зору на багатоаспектну проблему експорту української агропродукції до сусідніх країн”.

МЗС України детально поінформоване про зустріч українського посла у Варшаві із заступником міністра закордонних справ Польщі — речник МЗС Ніколенко.

Під час цієї зустрічі український посол вкотре роз’яснив українську позицію щодо неприйнятності для України польської односторонньої заборони на імпорт українського зерна.

Він також наголосив на некоректності порівняння із Україною, яке зробив Президент Польщі під час свого візиту до Нью-Йорка.
Закликаємо наших польських друзів відкинути емоції.

Українська сторона запропонувала Польщі конструктивний шлях вирішення зернової проблематики. Очікуємо, що наші пропозиції стануть основою для переведення діалогу в конструктивне русло.

Нагадаємо: “Україна хапається за соломинку і може потягти на дно за собою”, – Дуда не зустрівся з Зеленським© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube