Путін навряд чи буде заарештований за злочини в Україні, поки він залишається на посаді глави держави, – Держдеп США


07:3315.08.2023

Якщо президент РФ Володимир Путін опиниться під вартою іноземного суду, Міжнародного кримінального суду чи української спеціальної палати, то, скоріш за все, це станеться тому, що він більше не буде головою держави.

Про це розповіла посол США з особливих доручень глобального кримінального правосуддя, представниця Держдепу Бет ван Скаак в інтерв’ю “Бабелю”, передає Gazeta.ua.

Але це не означає, що Україна не може розпочати розслідування, підготувати обвинувальні акти проти нього та інших осіб у ланцюгу командування. Українська влада має бути готовою до швидких дій, якщо в Росії почнуться політичні трансформації і Путін втратить посаду та імунітет.

“У Росії є багато інших високопосадовців, які несуть відповідальність за війну в Україні. Вони обіймають вищі керівні посади, приймають рішення і керують діями, які і є російською агресією. Ці люди мають відповісти за злочин агресії, за будь-які воєнні злочини та звірства. Тому Спеціальна палата для розгляду звинувачень все одно має сенс”, – розповіла ван Скаак.

США підтримують ідею інтернаціоналізованого трибуналу, який буде частиною української судової системи, підтвердила вона.

Як повідомляло Інше ТВ, 17 березня 2023 року Міжнародний суд в Гаазі видав ордер на арешт Путіна.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube