Стало відомо, коли Путіна чекають в Туреччині


11:4107.08.2023

Президент Туреччини Реджеп Ердоган на переговорах із російським колегою Володимиром Путіним має намір запропонувати відновити мирні переговори щодо України, повідомляють російські державні агенції з посиланням на джерело в адміністрації турецького лідера.

За даними турецької газети Hürriyet, на Путіна чекають у Туреччині в останній тиждень серпня. На переговорах турецький та російський президенти обговорять відновлення зернової угоди.

Ця ж тема стане однією з головних на засіданні турецького уряду 7 серпня.

“Сьогодні під головуванням президента Тайіпа Ердогана відбудеться засідання Кабінету міністрів. Серед тем порядку денного – дипломатичні контакти Ердогана, майбутнє зернового коридору, боротьба з нелегальною міграцією, останні події в економіці та колективні переговори в державному секторі.
На засіданні уряду в Бештепе буде обговорено багато важливих тем – від зовнішньої політики до економіки.

Буде обговорено перебіг російсько-української війни, дипломатичні контакти Туреччини з метою припинення війни та Чорноморську зернову ініціативу, з якої Росія вийшла в односторонньому порядку. У цьому контексті будуть розглянуті стратегії, яких має дотримуватися Туреччина для того, щоб Зерновий коридор знову почав функціонувати. Крім того, буде оцінено можливий візит президента Росії Владіміра Путіна до Туреччини наприкінці цього місяця.

Очікується, що на порядку денному також будуть питання членства Швеції в НАТО, відносин між ЄС і Туреччиною, регіональних і двосторонніх дипломатичних відносин.

Упродовж останніх тижнів Ердоган неодноразово говорив, що хоче поговорити з Путіним про поновлення угоди, яка дала змогу вивозити українське зерно з портів на Чорному морі.

На початку серпня Ердоган провів телефонну розмову з Путіним. Під час розмови лідери двох країн домовилися про візит Путіна до Туреччини.

За словами співрозмовників WSJ, Росія відмовилася від продовження зернової угоди після того, як Ердоган «розлютив» російську владу. У липні Ердоган вирішив повернути Україні захисників «Азовсталі», зокрема командирів «Азова», які, як вважають у Росії, мали залишатися в Туреччині до кінця війни. Крім того, Ердоган схвалив вступ Швеції до НАТО.

Влада Росії вийшла із зернової угоди 17 липня, заявивши, що частину домовленостей щодо експорту добрив із Росії не виконано. Після цього війська РФ почали практично щодня обстрілювати Одеську область, знищуючи портову інфраструктуру, яку використовували під час зернової угоди. Міністерство оборони Росії оголосило 19 липня, що вважатиме воєнними цілями всі судна, що йдуть Чорним морем до портів України, а країни, під чиїми прапорами слідуватимуть ці судна, – учасниками війни з боку України.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube