Україна відкриває другий фронт, атакуючи флот РФ морськими дронами, – CNN


13:3607.08.2023

Україна, схоже, має намір використовувати нове покоління потужних морських безпілотників проти російських кораблів – як торгових, так і військових – у Чорному морі, відкриваючи новий фронт у 18-місячній війні.

Про це пише CNN.

Протягом 24 годин два російських судна – військово-морський десантний корабель і паливний танкер – були атаковані морськими безпілотниками у східній частині Чорного моря. Обидва зазнали значних пошкоджень, але залишилися на плаву.

Речник Міністерства закордонних справ Росії пообіцяв, що українські атаки “не залишаться без відповіді”, заявивши, що атака на паливний танкер загрожує життю цивільного населення та екологічною катастрофою. Про вантаж та екіпаж судна надходять суперечливі повідомлення.

Державна гідрологічна служба України видала попередження судноплавним компаніям, що використовують кілька російських портів, і Україна фактично повідомила, що продовжуватиме атаки з використанням морських безпілотників. Все це сталося після того, як Росія вийшла з чорноморської зернової угоди і почала неодноразові атаки на українські порти та інфраструктуру.
«Україна, схоже, має намір використовувати нове покоління потужних морських безпілотників проти російських кораблів – як торгових, так і військово-морських – у Чорному морі, відкривши новий фронт у 18-місячній війні», – заявили журналісти.

Крім того, від швидких надводних дронів важко захищатися, оскільки їх легко можна запускати з моря та щонайменше деякі з них можуть пересуватися на кілька сотень кілометрів, щоб досягти мети.

«У той час, коли ЗСУ не демонструють значних успіхів у поверненні окупованої території, атаки в Чорному морі допомагають підтримати моральний дух українців та відвертають увагу російського чорноморського флоту. Активніші дії Києва на морі можуть бути пов’язані з відмовою Росії продовжити зернову угоду щодо експорту українського зерна через чорноморські порти», – ідеться у повідомленні.

Нагадаємо також: Нафта за зерно. Атака на “Оленегорский горняк” у Новоросійську загрожує експорту російського “чорного золота”, – FT© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube