Нафта за зерно. Атака на “Оленегорский горняк” у Новоросійську загрожує експорту російського “чорного золота”, – FT


15:4606.08.2023

Атака на корабель “Оленегорский горняк” у бухті Новоросійська вперше поставила під загрозу інфраструктуру експорту нафти РФ, яка є одним з джерел фінансування війни.

Про це повідомляє Financial Times і Ліга.

Видання наголошує, що дрони атакували корабель після виходу Росії з “зернової угоди” та масованих обстрілів портової інфраструктури України.

При цьому FT припускає, що атака на нафтоекспортну інфраструктуру Росії, ймовірно, викличе занепокоєння у Білому домі та інших західних столицях. Вашингтон тривалий час докладав зусиль, щоб уникнути зростання цін на нафту перед президентськими виборами у США.

Новоросійськ є головним чорноморським нафтовим портом Росії. У день він експортує близько 600 тисяч барелів нафти. Також цей порт є пунктом експорту нафти з Казахстану, де закінчується лінія Каспійського трубопровідного консорціуму. Хоча у Казахстані заявили, що інфраструктурі трубопроводу не було завдано жодної шкоди.

“Все, що може призвести до скорочення постачання російської нафти на ринок, не буде вітатися Білим домом”, – вважає колишній аналітик ЦРУ Геліма Крофт.

На її думку, одне із занепокоєнь США полягає у тому, що допомогу Україні буде важче підтримувати на тлі енергетичної кризи.

ДОВІДКА. “Оленегорский горняк” – великий десантний корабель РФ, введений в експлуатацію в 1976 році. Належить до Північного флоту РФ. Екіпаж – 98 осіб, зокрема 17 офіцерів. На борту можуть розміститися до 500 тонн техніки та вантажу та 225 десантників. З озброєння має дві здвоєні 57-мм артилерійські установки АК-725, дві пускові установки РСЗВ “Град-М” та чотири пускові установки ПЗРК “Стріла-2”.

Нагадаємо, як повідомляло ІншеТВ, 4 серпня морські дрони здійснили атаку на військово-морську базу Чорноморського флоту РФ в Новоросійську. В результаті цієї атак великий десантний корабль “Оленегорський горняк” був підбитий.

Відео зіткнення морського дрона з ВДК «Оленегорский горняк» в бухті Новоросійська (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube