РФ не бажає повернутися до “зернової угоди” – ISW


10:3905.08.2023

Кремль не бажає повертатися до Чорноморської зернової ініціативи при відсутності значних поступок з боку Заходу.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), пише Кореспондент.

У звіті інституту нагадали, що 4 серпня Кремль оприлюднив спільну заяву з офіційною назвою Африканська мирна ініціатива. Заяві передувала зустріч 28 липня президента РФ Володимира Путіна з африканськими лідерами.

У документі йдеться про те, що африканські лідери закликали до конкретних кроків з усунення перешкод для експорту російського зерна і добрив, а також до вивільнення і доставки до африканських країн 200 тисяч тонн російських добрив, які застрягли в портах Європи.

Аналітики ISW вважають, що ці заклики свідчать про те, що африканські лідери підтримують умови Росії щодо відродження Чорноморської зернової ініціативи.

Як заявив 4 серпня держсекретар США Ентоні Блінкен, Штати продовжать робити “все необхідне” для того, щоб РФ могла вільно експортувати продовольство на світовий ринок при умові, якщо вона буде готова відродити “зернову угоду” та дозволити Україні безпечно експортувати зерно через Чорне море.

Речник Кремля Дмитро Пєсков у відповідь на заяву Блінкена заявив, що як тільки США виконають умови РФ, “угода буде негайно відновлена”.

В ISW зазначили, що ці заяви не дають чіткого уявлення про те, що РФ має намір приєднатися до Чорноморської зернової ініціативи та прагне змусити Захід скасувати обмеження на її власний експорт.

Читайте: Україна розпочала переговори зі США щодо двосторонньої угоди про надання безпекових гарантій© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube