РФ мінує підходи до українських портів і може атакувати на цивільні суда, – Білий дім


08:1220.07.2023

У середу Білий дім попередив, що Росія може розширити свої атаки на українські зернові об’єкти, включивши в них атаки на цивільне судноплавство в Чорному морі.

Про це пише Reuters.

Адам Ходж, речник Ради національної безпеки Білого дому, заявив, що американські чиновники мають інформацію, яка вказує на те, що Росія встановила додаткові морські міни на підходах до українських портів.

“Ми вважаємо, що це скоординовані зусилля, спрямовані на те, щоб виправдати будь-які напади на цивільні судна в Чорному морі і покласти провину за ці напади на Україну”, – сказав він.

Ходж повідомив, що Росія оголосила, що всі судна, які прямують до українських портів у водах Чорного моря, будуть розглядатися як потенційні перевізники військових вантажів, а також зазначив, що, за інформацією США, Росія встановила додаткові морські міни на підходах до українських портів.

“На додаток до цих скоординованих зусиль у Чорному морі, ми вже спостерігали, що 18 і 19 липня Росія націлилася на українські експортні зернові порти в Одесі за допомогою ракет і безпілотників, що призвело до знищення сільськогосподарської інфраструктури і 60 000 тонн зерна”, – сказав він.

У середу Україна звинуватила Росію у пошкодженні інфраструктури експорту зерна під час “пекельних” нічних атак, зосереджених на двох чорноморських портах, і пообіцяла не піддаватися залякуванням, щоб не припиняти експорт зерна з них.

Нагадаємо, у терміналі, який розбомбила російська ракета, було зерно для Китаю, – Зеленський (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube