ЄС планує ввести новий пакет санкцій до третьої річниці президентських виборів у Білорусі


17:2419.07.2023

Європейський Союз має намір запровадити новий пакет санкцій у зв’язку з порушеннями прав людини у Білорусі до третьої річниці президентських виборів у країні.

Про пише DW з посиланням на високопосадовця ЄС у Брюсселі. Він уточнив, що до 9 серпня ці рестриктивні заходи буде введено.

Паралельно обговорюється інший пакет санкцій щодо Мінська, пов’язаний за участю Білорусі у російській військовій агресії проти України, зазначило джерело. Проти Білорусі вже запроваджено шість пакетів санкцій з боку ЄС. Останній набув чинності рік тому. Дискусія про нові обмежувальні заходи щодо Мінська у зв’язку з його залученням у війну Росії проти України триває в Євросоюзі вже кілька місяців.

Нагадаємо, що президентські вибори відбулися у Білорусі 9 серпня 2020 року. Олександр Лукашенко оголосив себе їхнім переможцем, а решта учасників передвиборчої кампанії опинилися за ґратами або змушені були тікати з країни. Внаслідок масових протестів проти фальсифікації підсумків виборів було затримано десятки тисяч білорусів. Тисячі засуджені і зараз ув’язнені.

Що відбувається з Сергієм Тихановським, Віктором Бабаріко та Марією Колесниковою – лідерами опозиційного руху на момент виборів, заарештованими за сфабрикованими звинуваченнями, – наразі невідомо, оскільки зв’язку з ними немає вже кілька місяців. Брюссель не вважає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі та веде діалог про майбутнє країни з лідером демсил Світланою Тихановською.

Як повідомляло Інше ТВ, Як Путіну. Депутати Европарламенту закликають МКС видати ордер на арешт Лукашенка© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube