Європейський суд з прав людини відхилив позов Росії проти України


13:4718.07.2023

Європейський суд з прав людини у повному обсязі відмовив у задоволенні позовних вимог Росії до України.

Про це повідомляє Міністерство юстиції.

ЄСПЛ оголосив рішення за позовом “Росія проти України” №36958/21 та відмовив у задоволенні позовних вимог РФ у повному обсязі.

Мін’юст наголошує, що це єдина міждержавна скарга, яку Росія подавала проти України.

Позов був направлений до ЄСПЛ урядом Росії 22 липня 2021 року. У ньому було висунуто 10 груп звинувачень, у тому числі в нібито адміністративних практиках “вбивств, викрадень, примусового переселення, втручання у виборче право, обмеження на використання російської мови та нападу на російські посольства та консульства”.

У цьому ж позові Росія намагалася покласти на Україну відповідальність за аварію авіалайнера MH17, скаржилася на блокування Північно-Кримського каналу та просила ЄСПЛ застосувати тимчасові заходи, зокрема зобов’язати Україну відновити подачу води до Криму та припинити “утиски” російської мови, нагадує Ліга.

Вже 23 липня 2021 року ЄСПЛ відхилив клопотання РФ про забезпечувальні заходи, вказавши, що Росія не надала доказів “серйозного ризику непоправної шкоди основним правам людини за Європейською конвенцією”.

Міністр юстиції України Денис Малюська тоді прокоментував, що “Росія переплутала ЄСПЛ із шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали всі міфи російської пропаганди… З юридичної точки зору на них чекає неминуча поразка”.

Після дослідження поданих позивачем матеріалів та доказів, а також з огляду на поведінку Росії та відсутність будь-якої співпраці з судом з березня 2022 року, ЄСПЛ сьогодня відмовив у задоволенні позову в повному обсязі та вилучив її з реєстру справ.

“Суд дійшов висновку, що уряд Росії більше не бажає продовжити розгляд своєї заяви, оскільки неодноразово не відповідав на кореспонденцію суду”, – сказано в повідомленні на сайті ЄСПЛ.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube