Зернова угода: у ЄС звернулися до Росії


11:3318.07.2023

Чорноморської зернової ініціативи. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель у своїй заяві щодо припинення Росією Чорноморської зернової ініціативи. Про це повідомляє Кореспондент.

Він наголосив, що Росія продовжує використовувати продовольство як зброю. Посадовець додав, що розриваючи угоди, РФ одноосібно блокує один із важливих основних шляхів експорту з України зерна.

Москва несе виняткову відповідальність за збої в постачанні зерна по всьому світу та зростання цін на продовольство, зазначив Боррель.

“ЄС закликає Росію переглянути своє рішення та негайно відновити виконання Чорноморської зернової ініціативи”, – йдеться у заяві.

Європейський союз докладе всіх зусиль, щоб продовжувати підтримувати своєчасну та стабільну доставку всіх товарів, особливо сільськогосподарської продукції, на світові ринки через Шляхи солідарності між ЄС та Україною.

Євросоюз також буде співпрацювати з постраждалими країнами-партнерами для вирішення проблеми глобальної продовольчої безпеки та підтримувати всі зусилля щодо відновлення Чорноморської зернової ініціативи, додав Боррель.

Читайте: Світові ціни на пшеницю різко зросли після виходу Росії із “зернової угоди”© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube