Поділ на багатих та бідних може посилити “лещата бідності” – голова Світового банку


11:1418.07.2023

Новий глава Світового банку Аджай Банга заявив у вівторок, що зростаючий розрив між багатими і бідними країнами може призвести до посилення бідності в країнах, що розвиваються, на зустрічі міністрів фінансів G20 в Індії, пише УНН з посиланням на AFP.

Багато країн все ще відновлюються після подвійного удару пандемії коронавірусу та наслідків війни росії в Україні, яка вдарила по світових цінах на паливо та товари. Тим часом зміна клімату найболючіше позначається на деяких найбідніших країнах, які найменше здатні впоратися з цим.

Аджай Банга, президент Світового банку, сказав, що побоюється, що відсутність прогресу може призвести до розколу світової економіки на шкоду найбіднішим верствам населення світу.

«Те, що не дає мені спати ночами, – це недовіра, яка тихо роз’єднує Північ і Південь у той час, коли нам потрібно об’єднатися», – сказав Банга на дводенній зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків у Гандінагарі.

«Розчарування глобального Півдня можна зрозуміти. Багато в чому вони платять ціну за наше процвітання», – сказав уродженець Індії Банга, натуралізований громадянин США, який обійняв банківську посаду минулого місяця після того, як був призначений президентом США Джо Байденом.

«Коли вони мають піднятися, вони стурбовані тим, що обіцяні ресурси будуть спрямовані на відновлення України, вони відчувають, що енергетичні правила не застосовуються рівномірно, що стримує амбіції, і вони стурбовані тим, що лещата бідності занапастить ще одне покоління», – сказав він.

Світовий банк заявив, що працює над збільшенням своїх фінансових можливостей, у тому числі шляхом залучення гібридного капіталу від акціонерів, щоб стимулювати зростання та створення робочих місць, але сказав, що майбутня економіка не може покладатися на розширення за рахунок довкілля. «Проста істина така: ми не можемо винести ще один період інтенсивного зростання викидів», – сказав Банга.

Сполучені Штати заявляють, що зусилля щодо реформування багатосторонніх кредиторів, таких як Світовий банк та інші регіональні установи можуть вивільнити 200 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття.

Читайте: Євро хочуть перемалювати – Євробанк запустив опитування про те, що має бути на нових банкнотах© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube