Перед самітом НАТО Байден летить до Великої Британії – зустрінеться з королем Чарльзом і прем’єр-міністром Сунаком


16:3309.07.2023

Президент США Джо Байден прибуде до Великобританії в неділю з коротким візитом, під час якого він зустрінеться з прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком і обговорить питання зміни клімату з королем Чарльзом напередодні майбутнього саміту НАТО.

Про це пише Reuters, передає Інше ТВ.

Білий дім заявив, що ця поїздка має на меті “подальше зміцнення тісних відносин між нашими країнами”.

У понеділок президент США прибуде на Даунінг-стріт для проведення стриманої зустрічі з Сунаком, п’ятої за рахунком за останні місяці і лише через місяць після того, як вони домовилися у Вашингтоні про “Атлантичну декларацію” і спільну роботу над передовими технологіями, чистою енергією і критично важливими корисними копалинами.

Прес-секретар Сунака заявив, що їхні дискусії, ймовірно, включатимуть майбутній саміт НАТО і Україну.

“Оскільки ми стикаємося з новими і безпрецедентними викликами нашій фізичній і економічній безпеці, наші альянси важливіші, ніж будь-коли”, – сказав Сунак в заяві, опублікованій його офісом в суботу.

“Великобританія є провідним європейським союзником НАТО, ми є найважливішим торговельним, оборонним і дипломатичним партнером Сполучених Штатів, і ми перебуваємо в авангарді надання Україні підтримки, необхідної для досягнення успіху на полі бою”, – сказав Сунак.

Для Байдена найбільш резонансною частиною поїздки стане зустріч з королем Чарльзом у Віндзорському замку на захід від Лондона, де покійна мати монарха королева Єлизавета приймала Барака Обаму в 2016 році і Трампа в 2018 році. Президент і король мають обговорити питання клімату – тему, з якої 74-річний Чарльз проводить кампанії і виступає вже понад п’ять десятиліть.

Після зустрічі Байден і Сунак вирушать з Британії до Литви, де лідери НАТО зберуться на ключовий саміт. Очікується, що після цього Байден вирушить до Гельсінкі на зустріч з лідерами країн Північної Європи.

Як повідомляло Інше ТВ, «Миру, Європі та нашому регіону загрожують імперська Росія та режим Лукашенка» – новий президент Латвії під час інавгурації© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube