Буданов сказав, що загроза підриву ЗАЕС відступила, але може повернутись


16:2107.07.2023

Голова української військової розвідки заявив у четвер, що загроза російського нападу на величезну Запорізьку атомну електростанцію відступає, але вона може легко повернутися, доки об’єкт залишається під окупацією московських військ.

Голова розвідки Кирило Буданов зробив цей коментар в інтерв’ю агентству Reuters після кількох днів попереджень з боку українських і російських офіційних осіб, які звинувачували один одного в підготовці нападу на найбільшу в Європі атомну електростанцію.

“Загроза зменшується”, – сказав Буданов, який очолює Головне управління розвідки Міністерства оборони України, відмовившись повідомити, як саме він зміг про це дізнатись.

Президент Володимир Зеленський вже кілька днів попереджає про серйозну загрозу на об’єкті, а нещодавно заявив, що російські війська замінували дах кількох реакторів.

Буданов не надав подробиць про те, що було зроблено для зменшення загрози або в чому вона полягала. Він чітко дав зрозуміти, що вважає, що загроза була лише відкладена на потім.

“На жаль, я не можу розповісти вам, що сталося нещодавно, але факт залишається фактом: загроза зменшується”, – сказав він. “Це означає, що принаймні ми всі разом, спільними зусиллями якось відтермінували техногенну катастрофу”.

“Вона не усунута. Поки станція окупована, це може повторитися у будь-який момент, якщо вони захочуть”, – сказав він.

Він також прокоментував масштабний контрнаступ, який Україна розпочала проти російських окупаційних військ минулого місяця.

“Контрнаступ триває. Загалом, скажімо так, він відбувається. Успіх буде, але пізніше”, – сказав він.

Він порівняв українську операцію з багатомісячною битвою Росії за захоплення східного міста Бахмут у квітні.

“Я хочу нагадати вам цю відому історію з Бахмутом. Росіяни атакували його більше 10 місяців. Наше завдання трохи більше, ніж Бахмут, але у нас трохи менше часу, ніж 10 місяців”.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube