Мовні іспити для росіян у Латвії: замість 18 тисяч зареєструвалось вдвічі менше, та й з них половина не склали


19:1504.07.2023

Наприкінці 2022 року Сейм Латвії ухвалив поправки до закону, які передбачають, що громадяни Росії, які проживають у Латвії, для отримання постійного посвідки на проживання повинні пройти тест на знання державної мови.

Здебільшого ця вимога поширюється на людей, які прожили у Латвії багато років, але замість громадянства Латвії вирішили ухвалити громадянство Росії.

Раніше передбачалося, що вимога буде стосуватися приблизно 18 000 громадян Росії. За інформацією Міністерства освіти і науки Латвії, за перший етап з 1 лютого по 24 березня 2023 року на складання іспиту з латиської мови зареєструвався 8131 громадянин Росії, і лише близько половини склали іспит.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

У продовжений термін на іспит з латиської мови записалися ще 3500-4000 громадян Росії, які проживають у Латвії. Державний центр змісту освіти (ДЦСО) продовжує обробляти інформацію про заяви, що надійшли минулого тижня, повідомила представник ДЦСО Лієні Берзіня.

Термін запису на перший іспит з мови для громадян Росії був продовжений до 30 червня, і ці люди повинні будуть скласти іспит у період з 1 липня по 13 серпня цього року. Такий термін встановлено для того, щоб громадяни Росії могли записатися на повторний іспит у серпні.

З 1 по 31 серпня ті громадяни Росії, які не набрали необхідної кількості балів на першому іспиті, зможуть записатися на повторний іспит, який проходитиме з 4 вересня до 30 листопада.

Як повідомляло Інше ТВ, У Латвії є проблеми з державною мовою в сфері освіти: 139 вчителів відсторонені від роботи за недостатнє володіння латиською© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube